ایپنا آذربایجان غربی:مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران در رده سنی نوجوانان پسر جام «شهدای منا» به صورت متمرکز و از روز دوشنبه ۲۲ آذرماه آغاز می شود و به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.
۱۲ تیم در این رقابت ها شرکت می کنند که رقابت های مرحله مقدماتی خود را در دو گروه زیر پیگیری و در صورت حضور شش تیم در هر گروه، چهار تیم برتر هر گروه به مرحله دوم صعود می کنند:

گروه الف به میزبانی ارومیه: پیکان، بانک سرمایه، خاتم اردکان، شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز و سازمان عمران شهرداری ساری
گروه دوم به میزبانی اراک: سایپا، پارسه، صالحین ورامین، هاوش گنبد، کاله مازندران و شهرداری اراک
ورود تیم ها عصر روز یکشنبه ۲۱ آذرماه خواهد بود و هر تیم می تواند در این رقابت ها ۲۰ بازیکن معرفی و در مرحله مقدماتی مسابقات از ۱۴ بازیکن متولد ۱۱ دیماه سال ۱۳۷۷ به بعد استفاده کند.
ورودی این رقابت ها ۵۰ میلیون ریال است و چنانچه تیم ها درخواست استفاده از خوابگاه، ایاب و ذهاب و تغذیه داشته باشند، ۱۵ میلیون ریال باید به میزبان پرداخت کنند.
ثبت نام برای این رقابت ها از ۸ تا ۱۲ آذرماه به صورت اینترنتی انجام می شود و گواهی تحصیلی عکسدار با مهر دبیرستان یا مدرسه راهنمایی با تائیدیه مربوط و افرادی که ترک تحصیل کرده اند، نامه از حوزه نظام وظیفه، اصل و کپی شناسنامه عکسدار، کارت ملی، کارت بیمه ورزشی، کارت عضویت فدراسیون و برای اعضاء کادر فنی، اصل وکپی کارت مربیگری، شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، بیمه ورزشی و کارت عضویت فدراسیون از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است.
چنانچه تیم باشگاهی در مسابقات شرکت نکند، برابر بند ۱۵ (۷-۱۵) آئین نامه سازمان لیگ رفتار خواهد شد.