به گزارش ایپنا:حسین فهیمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: برای نخستین بار در استان جشنواره همگانی استعدادیابی ورزشی برگزار می‌شود که امید است مورد استقبال قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره از یک تا سه دی‌ماه در سالن شش هزار نفری غدیر ارومیه واقع در خیابان ورزش برگزار می‌شود، ادامه داد: افتتاحیه این جشنواره از ساعت ۱۵ روز چهارشنبه مورخ یک دی ماه برگزار می‌شود.

رئیس هیأت دو و میدانی آذربایجان غربی، تدارک برنامه‌های متنوع شاد و مفرح، رژه ورزشکاران را مورد اشاره قرار داد و یادآوری کرد: اجرای حرکات نمایشی ورزشکاران هیأت‌های منتخب دو و میدانی، والیبال، تکواندو، شمشیربازی، قایقرانی، تیراندازی و کشتی هم در برنامه خواهد بود.

فهیمی از علاقه‌مندان و دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی ابتدایی و اول متوسطه رده سنی ۱۴ تا ۸ سال برای شرکت در افتتاحیه دعوت به عمل آورد و بیان داشت: برای ثبت‌نام‌کنندگان در استعدادیابی ورزشی رشته‌های یاد شده غرفه‌هایی در مجموعه ورزشی غدیر ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه متولیان کمیته استعدیابی هیأت‌های فوق آماده پاسخگویی، مشاوره و ثبت‌نام از دانش‌آموزان هستند، برای شناسایی استعدادهای شاخص این رشته هم ابراز امیدواری کرد و گفت: منتظر نوجوانان و کودکان همراه با والدین‌شان هستیم.

فهیمی با اظهار اینکه در آذربایجان غربی استعدادهای ورزشی زیادی وجود دارد برای کشف، تقویت و پرورش نخبه‌های موجود با مشارکت مدارس، والدین و دست‌اندرکاران ابراز امیدواری کرد و بیان داشت: در این صورت می‌توان برای مسابقات مختلف نفرات زیادی پرورش داد.

رئیس هیأت دو و میدانی آذربایجان غربی از آموزش و پرورش استان برای همکاری در این زمینه قدردانی کرد و گفت: در این صورت امکان انجام فعالیت‌های مرتبط با استعدادیابی تا اندازه زیادی در مدارس فراهم می‌شود که خوشبختانه همکاری شکل گرفته است.