به گزارش گروه گفت گو ایپنا آذربایجان غربی:پوریا فیاضی یکی از پدیده های والیبال ایران در دهه ۹۰ بود که اکنون با۲۲ سال سن چهره شناخته شده ای در والیبال ایران هست خیلی زود در تیم ملی والیبال ایران چهره شد و سپس در رده های جوانان درخشید تا پیراهن شماره ۷ تیم ملی را پوشید، تا لقب تورک اوغلو محبوب را از عاشقان اورموی گرفت.
بی حاشیه است با مهتا محمدی والیبالیست تیم ملی والیبال بانوان ایران ازدواج کرد حاصل این ازدواج دختری به نام جانان است.
توضیح مختصری در مورد بیوگرافی خودتان؟
پوریا فیاضی متولد ۲۲ دی ۷۱ در تهران اما اصالتا ترک هستم مادرم اهل اردبیل پدرم اهل هشترود تبریز می باشد.
از چه زمانی والیبال را شروع کردید؟
والیبال را پنجم ابتدایی در تهران شروع کردم که بعدها در مسابقات بین مدارس شرکت کردیم و یکسال بعد به اردوی تیم ملی نوجوانان و جوانان دعوت شدم وادامه ای راه…..
در رده باشگاهی در کدام تیم ها بازی کردید؟
۲فصل در پتروشیمی بندر ماهشهر که سکوی پرتابم بود شروع کردم، سپس راهی سایپا شدم ۴ فصل در این تیم سپری کردم ۳ فصل نیز در کنار مردم اورمیه در شهر عاشقان والیبال بازی کردم و امسال نیز در پارسه توپ میزنم.
چرا اورمیه را برای بازی انتخاب کردید؟
سالی که با سایپا قرارداد داشتم در مذاکرات به نتیجه نرسیدیم در آن زمان از تیم های دیگر نیز پیشنهاد داشتم اما دوست داشتم با تیم اورمیه باشم.
جدایی تورک اوغلو از اورمیه چطور شکل گرفت؟
در ورزش حرفه ای باشگاه حق انتخاب دارد با تغییر مربی و سیستم بازی من نیز به نظرشان احترام گذاشتم و قسمت نبود امسال در اورمیه بازی کنم.
در مقابل تیم اورمیه بعد از چند سال بازی کردن چه حسی داره؟
جو اورمیه سنگین است اما در بازی امروز سعی خواهیم کرد خاطرات خوبی داشته باشیم چون بازی بعد ۲ ساعت تموم میشود از بازی لذت ببریم، هر بازی برد و باخت دارد.
آیا سال عبد باز در تیم خودتون که مطلق به خودتون بازی می کنید؟
با سیستم باشگاه به مشکل بر خورده ام و بعید می دونم که باهاشون کنار بیایم.
نظرتون در مورد تیم جدیدتون و دلیل انتخابتون؟
تیم پارسه از بازیکنان جوانان امید تشکیل شده که حرفای زیادی برای گفتن دارند از همین جا از آقای دکتر نفرزاده تشکر می کنم که من رو مدیون خودشون کردند در وضعیت مصدومیت دست منو گرفت .

ابتدای لیگ قرار بود از نیم فصل شروع کنم ولی با کمک خدا تمام سختی جواب داد به آمادگی رسیدم.پیشنهاد اورمیه به درد نمی خورد بعد از اینکه با آقای نفرزاده صحبت کردم مرام معرفت دکتر نفرزاده شرایط را برایم محیا کرد.
به خاطر مصدومیت بازیهای تیم ملی را از دست دادین، الان اون آمادگی رو دارین؟
از دست دادن المپیک بدترین خاطره ورزشی ام می باشد ولی با مصدومیتی که کنار گذاشتم میتوانم توپ بزنم برایم زندگی است.
لیگ امسال؟
لیگ از این هفته میشود پیش بینی کرد که چه اتفاقاتی می افتد تیم پارسه سال اولش تیم داری اش هست که به لیگ آمده و این تیم در ۸ تیم بسته شده بود باید احساسی رفتار نکنیم هفته پیش تموم شد و باید به بازیهای آینده تمرکز کنیم بازی های سختی روبرو داریم.
بهترین خاطره از هواداران؟
احترام من و هوادارا به من بوده است بدون هیج دخلی که این دوستی بیرون سالن نیز همیشه بوده است.
صمیمی ترین دوست والیبالیتون؟
آرش کمالوند و جواد حسین آبادی

منبع خبر:تیم خبری دورنالار یواسی