به گزارش ایپنا آذربایجان غربی:این مسابقات با حضور شمشیربازانی از سراسر کشور در سه اسلحه اپه، فلوره و سابر از ۲۳ آبان ماه جاری در تبریز آغاز شده و به مدت یک هفته ادامه دارد.
در رقابت های انفرادی اسلحه فلوره علیرضا سلیمانی مقام سوم و مدال برنز را نصیب خود کرد و حسین شجاع زاده در رتبه پنجم قرار گرفت.
در بخش تیمی این اسلحه نیز تیم تهران به مقام قهرمانی رسید، یزد دوم شد و تیم های آذربایجان غربی و اصفهان به مقام سوم مشترک دست یافتند.
این رقابت هم اکنون در بخش اسلحه اپه و سابر در حال برگزاری است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، اواسط آبان ماه جاری نیز تیم شمشیربازی بانوان اپه ایست آذربایجان غربی با ایستادن بر سکوی سوم مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور کاپ برنز را بالای سر بردند.
۲ هفته گذشته هادی رضوی نیا و حسین شجاع زاده و الهه قهرمانی فلوریست های استان در اردوی آمادگی تیم های ملی دختران و پسران به میزبانی یزد حضور داشتند.
هیات شمشیربازی یکی از هیات های فعال و موفق آذربایجان غربی است که با تاسیس خانه شمشیربازی در محل ورزشگاه تختی ارومیه فعالیت چشمگیری در راستای جذب و تربیت علاقه مندان این رشته دارد.
این هیات فعالیت خود را از سال ۸۲ در استان آغاز کرده و حضور قهرمانانی همچون طاهر عاشوری، حجت حکیمیان، سکینه نوری، الهه قهرمانی، رضا محمودپور و علی رمضانی در ترکیب تیم های ملی و کسب مدال های متعدد کشوری، بین المللی و آسیایی از موفقیت های ورزشکاران ملی پوش این هیات نوپا است.