به گزارش ایپنا از ارومیه:حسین نیرویار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: دو نفر از فوتسالیست‌های استان آذربایجان غربی به پنجمین اردوی تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ کشور دعوت شدند.

دبیر هیأت فوتبال آذربایجان غربی گفت: سجاد طجرلو و علیرضا ابراهیم‌زاد دو فوتسالیستی هستند که دوم آذرماه باید خود را به مربیان تیم ملی فوتسال معرفی کنند.

این مسئول اظهار کرد: تیم ملی فوتسال زیر ۲۰ سال کشور خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ آماده می‌کند.

وی تصریح کرد: فوتسال آذربایجان غربی جای پیشرفت زیادی دارد چرا که با توجه به شرایط آب و هوایی و جوی ورزشکاران بیشتر در سالن‌ها به ورزش می‌پردازند.

نیرویار با بیان اینکه برای فوتسال پایه برنامه‌ریزی انجام داده‌ایم، افزود: مسابقات فوتسال در رده نونهالان با حضور ۱۲ تیم و نوجوانان با حضور ۱۲ تیم در سطح استان برگزار می‌شود و از بین این بازیکنان طرح استعدادیابی اجرا می‌شود.

این مسئول اذعان داشت: در استان آذربایجان غربی از مربیان سطح بین‌المللی فوتسال بهره می‌بریم و دانش مربیان فوتسال ما در سطح خوبی قرار دارد.

دبیر هیأت فوتبال آذربایجان غربی با اشاره به لیگ‌های کشوری و حضور تیم‌های آذربایجان غربی، ادامه داد: دو تیم در لیگ دسته دو فوتسال کشور و یک تیم در لیگ دسته سه کشور و همچنین در سه رده نوجوانان، جوانان و امید استان آذربایجان غربی نماینده دارد.

نیرویار افزود: در بخش فوتسال بانوان نیز آذربایجان غربی فعالیت دارد و در سطح استان برای اولین بار در سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در بین شهرستان های آذربایجان غربی مسابقات فوتسال برگزار کرد و قهرمان استان نیز به مسابقات کشوری اعزام شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با حمایت مسئولین بتوانیم فوتسال استان آذربایجان غربی به جایگاه واقعی خود در کشور برسانیم و از مناطق محروم در کشور نباشیم.