به گزارش ایپنا آذربایجان غربی:مراسم گرامیداشت دهمین سالگرد درگذشت مرحوم استاد محمدرضا باوندپور چهارشنبه شب ۱۹ آبان ماه ۹۵ با حضور قشرهای مختلف مردم و مسئولان استانی در شهرستان اورمیه برگزار شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اورمیه در این مراسم، مرحوم باوندپور را معلم اخلاق مدار و خیرخواه نوجوانان و جوانان برشمرد. حجت الاسلام والمسلمین «سید مهدی قریشی» باوندپور را مردی بدون ادعا و مفید در عرصه خدمت رسانی به میهن اسلامی لقب داد و افزود: وی الگویی برای جامعه است و شهدای والامقام بسیاری از محضر ایشان بهره برده‌اند.

«قربانعلی سعادت»، استاندار آذربایجان غربی از دیگر سخنرانان این مراسم بود و خاطراتی از مرحوم باوندپور و نقش ایشان در تقویت همدلی و وحدت بین اقوام بیان کردند. ایشان فرمودند: مرحوم باوندپور معلمی با روحیه خدمتگزاری و اخلاقمداری بود که نتیجه آثار، نقش ارزنده و اعمال تربیتیش امروز الگوی بسیاری از جوانان و نوجوانان است. وی وجود افرادی همچون مرحوم باوندپور را عامل اتحاد در جامعه و مقاومت در مقابل دشمنان و بدخواهان برشمرد.

جناب آقای دکتر «چمن‌گلی»، رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان، نیز در سخنرانانی خود اظهار داشتند: روح اخلاق و پهلوانی در صفات حسنه زنده یاد باوندپور که معلم ارزش ها بود موج می زد. او با همین اخلاق و مرامش در دلها زنده است.

محمدرضا باوندپور از معلمان و کوهنوردان پیشکسوت و با اخلاق در آبان ماه سال ۸۵ بر اثر سکته قلبی در سن ۵۳ سالگی در گذشت.

در این مراسم از جلد دوم کتاب خاطرات مرتبط با مرحوم باوندپور به نام «مردی به رنگ کوه» و تصویر یادبود وی رونمایی شد.

همچنین امروز جمعه ۲۱ آبان ماه ۹۵ همایش کوهپیمایی همگانی به مناسبت بزرگداشت استاد باوندپور در محل کوه «سیر» شهرستان اورمیه برگزار شد که در آن بیش از ۲۰۰ نفر از کوهنوردان و علاقه‌مندان به این شخصیت ماندگار حضور داشتند