ایپنا آذربایجان غربی:عصر امروز با حضور جمعی از خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان، فعالیت انجمن ورزشی‌نویسان آذربایجان‌غربی در اداره کل ورزش و جوانان آغاز شد.

این انجمن به صورت مستقل اما زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعالیت کرده و دارای سه هیئت موسس است که بزودی اساسنامه آن توسط این افراد نوشته شده و موجودیت آن نیز در اداره اسناد ثبت می‌شود.

قرار است از این پس، کلاس‌های آموزشی در انواع رشته‌های ورزشی برای خبرنگاران و عکاسان برگزار شده و علاوه بر آن محلی توسط اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی برای فعالیت اعضای انجمن ورزشی نویس در محل ورزشگاه شش هزار نفری الغدیر ارومیه اختصاص یابد.

پس از ثبت قانونی انجمن ورزشی‌نویسان، انتخابات هیئت مدیره برگزار و در این رابطه سه نفر به این سمت انتخاب می‌شوند و از سوی دیگر این انجمن دارای بازرس و ناظر نیز بوده و هر دو سال یکبار، انتخاباتی برای تغییر یا جا به جایی اعضای هیئت مدیره برگزار می‌کنند.

از شرایط عکاسان و خبرنگاران عضو این انجمن این است که حداقل دارای یک سال سابقه کار بوده و در خبرگزاری‌ها یا نشریه‌های مجوزدار فعال باشد.

در پایان نخستین جلسه انجمن ورزشی‌نویسان استان آذربایجان‌غربی، آیدین بابایی، رامین امید باراندوزی و نرگس موذنی با رای اعضای جلسه به عنوان اعضای هیئت موسس انتخاب شدند.