ایپنا آذربایجان غربی:این مسابقات از دوم آذر ماه جاری به میزبانی روسیه در شهر کازان این کشور آغاز و تیم جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ رزمی کار در رده های سنی بزرگسالان، جوانان و مردان و زنان عازم این رقابت ها شده است.
حسین نصیری موی تای کار وزن ۵۴ کیلوگرم کشورمان در وزن منهای ۵۴ کیلوگرم مقابل حریف روسی خود به میدان رفت و علیرغم برتری در ۲ راند اول بازی به علت آسیب دیدگی شدید از ناحیه دنده به دستور پزشک از ادامه بازی منع شد و به مدال برنز رسید.
به گزارش ایرنا، خرداد ماه امسال حسین نصیری، سلیم محمدی ورزشکاران و فرشید کریمی مربی استان در ترکیب تیم ملی موی تای به مسابقات جهانی سوئد اعزام شدند.
بهرام رجب زاده یکی دیگر از رزمی کاران ملی پوش استان در رشته کیک بوکسینگ است که موفق به کسب مدال طلا در رقابتهای جهانی ۲۰۱۵ ایتالیا شده است.
اردیبهشت امسال نیز دومین مرحله اردوی تیم ملی موی تای به میزبانی ارومیه در خانه بوکس این شهر برگزار شده است.
فرودین ماه سال گذشته نیز مسابقات بین المللی ستارگان جهان به میزبانی ارومیه موجب کسب چهار مدال طلا برای ورزشکاران آذربایجان غربی و راهیابی رزمی کاران استان به اردوهای مختلف تیم های ملی شده بود.
هیات ورزش های رزمی آذربایجان غربی با تحت پوشش قرار دادن ۳۴ سبک رزمی، فاقد سالن اختصاصی برای انجام تمرینات و آماده سازی ورزشکاران است.