به گزارش ایپنا آذربایجان غربی:اسامی بازیکنان دعوت شده به چهارمین اردوی آماده سازی تیم ملی والیبال نوجوانان برای مسابقات آسیایی دعوت شدند.

دراین بین نام مرتضی شریفی قدرتی زن تیم والیبال شهرداری ارومیه نیز به چشم می خورد.

این نوجوان ۱۶ ساله مستعد مانند همه نوجوانان هم روستائیش والیبال را از زمین های خاکی روستا شروع کرده و اولین مربی او نیز عمویش مسعود شریفی بود و بعد از استعدادی که در خود می بیند در سال ۱۳۹۱ به پایگاه استعدادیابی والیبال باشگاه مقاومت ارومیه آمده و با توجه به تکنیک های  خوب و استعدادی که داشت سریع چشم همه مربی ها را گرفت.

ستاره مسابقات المپیادهای پایگاه استعدادیابی بسیج در سال ۹۱

پس از درخشیدن در تمرین ها و بازی های داخلی باشگاه مقاومت ارومیه در شهریور ۹۲ در المپیادهای پایگاه استعدادیابی بسیج در رشت عنوان ستاره مسابقات رو بدست آورده و این آغاز افتخارات مرتضی شد.

زمستان همان سال در بندر انزلی به عنوان پدیده مسابقات والیبال ساحلی شناخته شده و در سال۹۳ در مسابقات المپیاد بسیج در دامغان دوباره بعنوان ستاره مسابقات انتخاب شدند و به تیم ملی دعوت شده و در تیم ملی نوجوانان زیر نظر استاد محمد وکیلی پیشرفت خوبی می کند.

شریفی چندین دوره در سال های اخیر هم در مسابقات آموزشگاهی و مسابقات جام آزادگان و جام محلات ارومیه عنوان بهترین بازیکن مسابقات رو کسب می کند.

وی شهریور امسال در رده سنی زیر ۱۹ سال به مقام قهرمانی والیبال ساحلی دست یافته و مقام دوم تیم منتخب دانش آموزان متوسطه کشور را که در ارومیه برگزار شد بدست آورد و علی رغم داشتن پیشنهاداتی از باشگاه شهرداری ارومیه به تیم ارتعاشات صنعتی تهران پیوست تا زیر نظر مربیشان محمد وکیلی همزمان در این تیم و تیم ملی جوانان و نوجوانان فعالیت کند.

پوریا یلی
مرتضی شریفی
محمدرضا حضرت پور
امیرمحمد فلاحت خواه
مهدی جعفروند
امیرحسین توخته
امیر حسین صابری
محمدحسین راستی
مهدی جلوه
علیرضا مصلح آبادی
امیرحسین چمنی
علی طبری

احسان دانش دوست
صابر کاظمی
سهیل کمال آبادی
محمدرضا بیک
بهزاد فتوحی فر
حسین سلیمان اهری