به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، علیرضا رزمجو رئیس هیات بیلیارد، بولینگ و بولس آذربایجان غربی گفت: این مسابقات با حضور ۱۲۹ ورزشکار از ۱۸ استان کشور آغاز شده است. وی اظهارداشت: چهار روز نخست به دیدارهای مقدماتی اختصاص داده شده است و هم اکنون رقابتهای حذفی با حضور ۱۶ بازیکن در مرحله یک هشتم نهایی پیگیری می شود که با حذف ۱۲ نفر، چهره چهار بازیکن راه یافته به مرحله نیمه نهایی مشخص خواهد شد. رزمجو گفت: حضور اعضای اصلی تیم ملی اسنوکر کشور بر کیفیت فنی این مسابقات افزوده است. وی ادامه داد: ۱۴ داور قضاوت این مسابقات را بر عهده دارند که شش نفر این داوران از استان آذربایجان غربی هستند.
رزمجو گفت: ۶ میز اسنوکر برای برگزاری این رقابت ها در نظر گرفته شده است و ۱۷ ورزشکار از شهر ارومیه شانس خود را برای رقابت با برترین های کشور می آزمایند.
وی افزود: امیر سرخوش و سهیل واحدی قهرمانان جهان، حامد ذره دوست، آرمان بیناروند، علیرضا رضایی، سپهر لبابی و علی قره گوزلو بازیکنان ملی پوش حاضر در این رقابتها هستند. 

دیدارهای فینال و رده بندی برای تعین نفرات اول تا چهارم عصر فردا چهارشنبه انجام می شود. این مسابقات در بخش مردان از ۱۰ تا ۱۷ شهریور و در بخش بانوان نیز ۱۷ تا ۲۱ شهریور در سالن سه هزار نفری شهیدان آهن دوست ارومیه برگزار می شود. نتایج و امتیازات کسب شده این مسابقات در رنکینگ کشوری لحاظ می شود و نفرات برتر نیز به اردوی تیم ملی ایران دعوت می شوند. برای قهرمان این مسابقات ۲۰ میلیون ریال، نایب قهرمان ۱۰ میلیون ریال و نفر سوم نیز پنج میلیون ریال جایزه در نظر گرفته شده و پرداخت جوایز به تناسب رتبه تا جایگاه هشتم به بازیکنان تعلق می گیرد. شعار این دوره از مسابقات در بخش مردان پیشگیری از اعتیاد و مصرف مواد مخدر و شعار بخش بانوان نیز پیوند دریای جمال فاطمی و جلال علوی انتخاب شده است.