به گزارش ایپنا از ارومیه:علی وقاری پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۹۴ تا شروع سال ۹۵ شش فرهنگسرا در ارومیه راه‌اندازی شد و امسال چهار فرهنگسرا به این تعداد اضافه شده که در مجموع ۱۰ فرهنگسرا فعال بوده و پنج فرهنگسرای دیگر در حال احداث است.

وی اذعان داشت: در محله‌ها نیازسنجی کردیم و براساس این نیازها برنامه‌ریزی شده تا بتوانیم بهترین فعالیت‌ها را در بین محلات شهرستان ارومیه داشته باشیم.

این مسؤول تصریح کرد: اهدافی که در فرهنگسراها دنبال می‌کنیم در مناطق مختلف شهر ارائه خدمات در راستای فرهنگ شهروندی و معنویات اجتماعی و ترویج سبک زندگی، ترویج سنت‌ها و آداب گذشته است که برگزاری جشنواره ایران ارومیه به مدت ۸۰شب در ارومیه برای خانواده‌ها برگزار شد.

وقاری درخصوص اینکه صحبت‌هایی برای حضور وی به عنوان مدیرعامل باشگاه شهرداری ارومیه وجود دارد، گفت: من تا به حال اطلاعی از این موضوع ندارم، ولی در هر جایی باشد، خدمت خواهیم کرد.

این مسئول با بیان اینکه یکی از رسالت‌های سازمان فرهنگی ورزشی ترویج همگانی کردن ورزش و سلامت است، ادامه داد: در هفته بسیج در محلات کشتی محلات با عنوان گرامیداشت شهدای مدافع حرم در ۱۰ محله شهرستان ارومیه از عصر امروز با وزن کشی ورزشکاران آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اظهار داشت: این رقابت‌ها در هشت وزن و با حضور ۱۰ نفر در رده سنی نوجوانان برگزار می‌شود و استعدادیابی در این مسابقات یکی از اهداف اصلی ماست.

وی گفت: برای اینکه انگیزه‌ای برای نوجوانان ورزشکار ایجاد کنیم، این مسابقات را در سطح محلات پیش‌بینی کرده‌ایم و کشتی یکی از مدال‌آورترین رشته‌های المپیک است که ما هم در راستای حمایت از این رشته و پرورش نوجوانان این شهر در رشته کشتی گام برمی‌داریم.

وقاری افزود: با برگزاری این مسابقات سعی داریم محلات را در بحث ورزش فعال کنیم و از کسانی که قدرت و توانایی حضور در باشگاه‌های رسمی را ندارند، حمایت می‌کنیم تا استعدادهای نهفته در بین نوجوانان محلات کشف و در راستای پرورش آنها اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: با استقبال مردم در جشنواره ایران ارومیه و درخواست‌های مردم برای برگزاری دوباره جشنواره برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده تا در زمستان هم با جشنواره فرهنگی به استقبال خانواده‌ها خواهیم رفت تا دوباره شور و نشاط اجتماعی را ایجاد کنیم.