به گزارش ایپنا آذربایجان غربی:حسین نیرویار امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: ظهر امروز کلاس مربیگری درجه C فوتبال آسیا در سلماس به پایان رسید.

وی تصریح کرد: در این کلاس که به مدت یک هفته به طول انجامید ۳۰ مربی از سراسر استان آذربایجان غربی شرکت داشتند.

دبیر هیات فوتبال آذربایجان غربی ادامه داد: مربیان حاضر در این کلاس اصول مربیگری، قواعد تمرین و سایر موارد آموزشی را زیر نظر محرم نشاطی مدرس رسمی فدراسیون فوتبال کشور به صورت تئوری و عملی یاد گرفتند.

این مسؤول با بیان اینکه به عنوان مدرس داوری در این دوره به تدریس قوانین پرداخته‌ام، اذعان داشت: در پایان کلاس از شرکت کنندگان امتحانات عملی و آمادگی جسمانی و کتبی را به عمل آمد تا برای قبول شدگان مدرک مربیگری درجه C آسیا صادر شود.

این مسؤول اعلام کرد: امسال این سومین کلاس آموزشی ارتقا برای مربیان فوتبال است که برگزار شد.

دبیر هیات فوتبال آذربایجان غربی گفت: در شش ماه دوم امسال دو کلاس ارتقای دانش مربیگری فوتسال برای مربیان پیش‌بینی شده است که هم اکنون در حال برنامه‌ریزی این کلاس‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه برای پشتوانه سازی مربیان برنامه‌‍ریزی کرده‌ایم، افزود: برای اینکه بتوانیم مربیان را از لحاظ تعداد به سطح مناسب برسانیم سه کلاس مربیگری درجه C در شمال و جنوب و مرکز استان پیش‌بینی کرده‌ایم.

نیرویار تصریح کرد: در حال حاضر مربیان با دانش و درجه A آسیا در استان داریم که در لیگ‌های برتر و دسته یک فوتبال استان مشغول به کار هستند و امیدواریم با افزایش سطح علمی مربیان باعث رشد ورزش فوتبال و کیفیت بازیکنان باشیم.