تیم فوتبال استقلال تهران در هفته چهارم لیگ برتر در ورزشگاه تختی و در حضور حدود ۳۰ هزار هوادارش با یک گل که از روی نقطه پنالتی زده شد مغلوب تیم فوتبال سایپا شد. علیرضا منصوریان سرمربی آبی پوشان با سیستمی جدید به مصاف سایپا رفت و ترجیح داد در ترکیب تیمش از یک هافبک دفاعی سود برده و با سیستم چهار چهار دوی لوزی به مصاف سایپا برود.

در این سیستم روزبه چشمی نقش تک هافبک دفاعی تیم استقلال را ایفا کرد و در نتیجه امید نورافکن پدیده فصل گذشته لیگ برتر فرصت بازی پیدا نکرد تا مجتبی جباری در نقش بازیساز اصلی این تیم به میدان برود. دیداری که در نهایت با شکست آبی پوشان همراه بود.

بازی استقلال و سایپا چیزی شبیه به اولین دیدار آبی پوشان بود. این تیم در آن بازی خارج از خانه هم با یک گل که حاصل ضربه پنالتی بود مغلوب شد و شباهت دیگر آن بازی به دیدار شب گذشته آبی پوشان غیبت امید نورافکن در ترکیب این تیم بود. هرچند ماهیت آن غیبت با این غیبت کاملا تفاوت داشت، اما این که هر دو شکست استقلال در شب هایی شکل گرفته که امید نورافکن در این تیم بازی نکرده، نکته جالب و عجیبی است.

آبی پوشان در هفته چهارم رقابت های لیگ برتر پنجشنبه شب به مصاف تیم سایپا رفتند و در دیداری نزدیک در نهایت با یک گل مغلوب شاگردان علی دایی شدند.