آتش نشانان سربازاني هستند که بدون وقفه بدون ريا و به دور از هرگونه مسايل سياسي در خدمت جامعه هستند
شهادت شماري از ماموران وظيفه شناس آتش نشاني و رشادت هاي آنها در حادثه دردناک و غمبار پلاسکو باعث شد که مردم قدرشناس ايران به احترام اين مردان دلاور تمام قد بايستند و ضمن همدردي با خانواده هاي داغدار آتش نشانان به دنيا بگويند که جمهوري اسلامي ايران برترين ماموران آتش نشاني جهان را دارد. ماموراني که خود را به معناي واقعي حافظ جان و مال مردم مي دانند. در روزهاي گذشته شاهد اداي احترام تمامي اهالي ورزش و بخصوص خانواده بزرگ فوتبال به رشادت و شهادت ماموران آتش نشان بوديم. برانکو ايوانکوويچ سرمربي پرسپوليس به ايستگاه آتش نشاني رفت و با اهداي گل و عرض تسليت احترامش را نشان داد.
با اين حال نبايد فراموش کنيم که خانواده فوتبال و سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني ارتباطي نزديک از گذشته هاي دور تا به امروز داشته اند. تيم فوتبال آتش نشاني يکي از تيم هاي سازنده فوتبال باشگاهي پايتخت بوده است. مردان بزرگي در فوتبال هم در سازمان آتش نشاني خدمت کرده اند. علي کاظمي يکي از مديران کارآمد فوتبال بيش از ۳۴ سال در سازمان آتش نشاني انجام وظيفه کرده است.
علي کاظمي مديري است که سال ها با آتش نشانان کار کرده و بيش از نيم قرن هم در فوتبال ايران منشا خدمات تاثيرگذار بوده است. کاظمي در سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني هم مربي بوده و هم مدير باشگاه و هم رياست اداره تربيت بدني سازمان آتش نشاني را برعهده داشته است. شايد هيچکس در خانواده ورزش بهتر از او نتواند در مورد جانفشاني آتش نشانان صحبت کند. او قبل از اينکه مديري موفق در فوتبال باشد يک آتش نشان پيشکسوت است. با کاظمي در مورد حادثه تلخ پلاسکو و رشادت ماموران آتش نشاني گفت و گو کرديم:
*نظر شما در مورد حادثه تلخ پلاسکو و رشادت ماموران آتش نشاني چيست؟
زبانم قاصر است، چه بگويم؟ از رشادت، جوانمردي، پهلواني و نثار جان همکاران در آتش نشاني، از بهت زدگي و ماتم مادران، پدران، همسران و فرزندان گرانقدر از دست رفته. از غم و اندوه به جا مانده، از خودگذشتگي آگاهانه و خالصانه آتش نشانان مغموم گرفتار در آوار و دود، از فداکاري جمع کثيري از نيروهاي داوطلب و حاضر در صحنه، از مصدومين، مال باختگان و بيکاران به جامانده يا بنالم از نوش داروي بعد از مرگ سهراب. يا بگذرم و بسنده کنم به عرض تبريک و تسليت و ابراز همدردي با خانواده محترم گرامي شهدا، آتش نشانان غيور و تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي که صادقانه دل در گرو مصيبت وارده دارند.
*ظاهرا شهادت همکاران تان شما را منقلب کرده است.
فقط مي توانم بگويم تاريخ گواهي خواهد کرد که در پس حادثه چطور و چگونه قدرشناس بوده ايم و به وظايف قانوني و انساني خود جامعه عمل خواهيم پوشاند. بنويسيد که آتش نشانان سربازاني هستند که بدون وقفه بدون ريا و به دور از مسايل سياسي و مادي و بي توجه به رنگ پوست، دارا و ندار و شخصيت حقيقي و حقوقي اشخاص در طول روز و شب با حوادثي متفاوت ناشي از عوامل گوناگون طبيعي و غير طبيعي در جنگ و ستيزند. سزاوار است اين اتفاق و اتفاق هاي گذشته درس عبرتي باشد که در آينده چون امروز به درد چه کنم چه کنم دچار نشويم. فقط مي توانم بگويم انشالله خداوند متعال شهداي گرانقدرمان را با مولايشان امير مومنان، مولاي متقيان حضرت علي ابن ابيطالب و سرور شهيدان حسين بن علي و سردار شهيد کربلا حضرت ابوالفضل العباس محشورشان بدارد و خانواده محترمشان را از جميع بلاها محفوظ دارد و به ايشان و کساني که دل در گرو اين عزيزان دارند صبر جليل و توفيق روز افزون مرحمت فرمايد.
*همه اهالي ورزش از کشتي گيران تا برانکو به ماموران اتش نشاني اداي احترام کردند.
بله واقعا بايد از اهالي ورزش و بخصوص خانواده بزرگ فوتبال و کشتي که همواره نشان داده اند همراه و همگام با جامعه هستند تشکر وقدرداني کنم. جامعه بزرگ ورزش هميشه قدردان رشادت هاي آتش نشانان بوده اند. فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ هم به مناسبت قدرداني از اين عزيزان تمامي مسابقات اين هفته را در همه رده ها به گراميداشت شهداي آتش نشانان اختصاص داده و تمامي اين مسابقات با قرائت فاتحه و يک دقيقه سکوت آغاز مي شود.