استاندار خوزستان در مراسم تجلیل از مدال آوران و قهرمانان استان، گفت: هفته تربیت بدنی فرصت ارزشمندی برای آشنایی آحاد جامعه با موضوع سلامت و ورزش می باشد.

 

به گزارش خبرنگار ایپنا واحد خوزستان، غلامرضا شریعتی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در مراسم تجلیل از قهرمان و ورزشکاران خوزستان با تبریک هفته تربیت بدنی و ورزش اظهار کرد: ورزش یکی از ارکان مهم تامین شادابی، سلامتی و پویایی جامعه می باشد، روز تربیت بدنی روز اندیشیدن درونی و رشد وجودی انسان و اخلاق پهلوانی است.

وی ورزش را به عنوان یک پدیده تربیتی سازنده در غنای فرهنگی جامعه دانست و افزود: بانوان خوزستانی در حوزه ورزش موفقیت های چشم گیری دارند، برای اولین بار به لیگ برتر هندبال کشور صعود کرده اند. امیدوارم موانع ورزش بانوان برداشته شود و به سمت و سویی برویم که در کنار ایفای نقش مهم شان در جامعه و خانواده به ورزش هم بپردازند.

استاندار خوزستان اذعان کرد: افزایش وزن و سایر مشکلات سلامتی بانوان به دلیل در دسترس نبودن امکانات و محیا نبودن شرایط ورزش کردن برای آن ها رایج شده که باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ورزش معلولین و جانبازان باید در الویت و توجه مسئولین قرار بگیرد، خاطر نشان کرد: باید به زیر ساخت های ورزش معلولین توجه شود با همکاری مسئولین مربوطه برنامه های رو به رشدی برای این حوزه ورزش استان داریم که بیش از پیش این برنامه ها را دنبال خواهیم کرد.

شریعتی با بیان اینکه خوزستان قطب ورزش کشور است، بیان کرد: باید با تلاش مضاعف شرایط فعلی ورزش استان را بهبود ببخشیم، خوزستان تنها استانی است که در لیگ برتر ۳ تیم دارد.

وی ادامه داد: این مهم نشان دهنده استعداد و لیاقت جوانان استان ما است. در ورزش فوتبال، تیم هایی که مشکلات زیادی دارند به خصوص تیم استقلال خوزستان را به کمک هم به رتبه های بالاتری در جدول رده بندی لیگ برتر فوتبال کشور خواهیم رساند.

شریعتی

استاندار خوزستان در این مراسم تصریح کرد: نگاه دولت به ورزش نگاه به اخلاق و توصیه ورزش است، اعتبارات خوبی به ورزش استان اختصاص داده شده که رونق ورزش مناطق حاشیه ای و کمتر توسعه یافته از اولویت های ما می باشد.

انتهای پیام/۹۶۰۳