ظهر امروز در مجمع هیأت هاکی خوزستان، سرکار خانم امینه خجسته به عنوان ریاست هیأت هاکی خوزستان منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان: ظهر امروز، جناب آقای مهندس افشین حیدری، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان خوزستان، بعنوان نماینده فدراسیون هاکی در مجمع هیأت هاکی،و نائب رئیس مجمع، جناب آقای نصیری، معاونت توسعه ورزشی استان، سرکار خانم امینه خجسته را بعنوان تنها کاندید ریاست هیأت هاکی خوزستان با کسب ۱۴ رأی موافق، به عنوان ریاست هیأت هاکی خوزستان انتصاب کردند.


جناب آقای نصیری، نائب ریئس مجمع و معاونت توسعه ورزشی استان، ضمن عرض سلام و خیر مقدم خدمت حضار گرامی و عرض تسلیت بمناسبت أربعین حسینی، با اشاره به این نکته که هر هیأت ورزشی به نوبه خود، چه ورزش هاکی، چه ورزش وزنه برداری و چه ورزش های دیگر، همه و همه ورزش ها برای ما بسیار مهم است و در هر جهتی که توانایی لازم را داشته باشند کوتاهی و قصور نکرده و از تمامی ورزش ها حمایت، دفاع، و اقدامات لازم را انجام خواهند داد. افزودند که مدیر کل اداره ورزش و جوانان، جناب آقای حیدری در جهت پیگیری همه ورزش ها و انجام اقدامات لازم بر ما تأکید و عین جمله خود آقای حیدری فرمودند که ایشان تأکید بسیار زیادی بر این نکته داشته اند که »از هیچ ورزشی غافل نشوید« و تمام هماهنگی ها و پیگیریها و اقدامات لازم را در جهت امور ورزشی انجام دهید.
در ادامه بیان کردند که خوشبختانه با حضور مدیریت جدید در ورزش، شاهد رشد و شکوفایی ورزش خوزستان هستیم و تصمیمات بر این شده است که با تعویض ریاست هیأت های ورزشی، امور ورزشی هیأت ها رونق بگیرد و ریاست هیأت ها پیگیر تمامی امور مربوط به آن ورزش باشند و بتوانند در رونق بخشی آن ورزش، اقدامات لازم را انجام دهند. متأسفانه در گذشته ورزش هاکی در جایگاه خوبی نبوده و بخاطر قصور مدیران گذشته، این ورزش ساکن مانده است که سعی بر این است که با رأی گیری و انتصاب سرکار خانم امینه خجسته، ورزش هاکی در جایگاه خوبی قرار گیرد.

در ادمه جناب آقای نصیری، خواستار اعلام برنامه ها و پیشنهادات سرکار خانم امینه خجسته در جهت پیشبرد و پیشرفت وضعیت ورزش هاکی، تنها کاندیدای ریاست هیأت هاکی خوزستان شدند.

سرکار خانم امینه خجسته، ضمن سلام و عرض ادب و احترام و تقدیر و تشکر از حضار گرامی، و تسلیت بمناسبت أربعین حسینی، و همچنین تشکر ویژه از جناب آقای مهندس حیدری که با بدو ورودشان، توجهی خاص و ویژه نسبت به همه ورزش ها به خصوص ورزش هاکی داشتند و همچنین جناب آقای نصیری، معاونت توسعه ورزش بخاطر پیگیریها و زحمات بی دریغشان در جهت رشد و پرورش و اصلاح امور ورزشی، علت کاندید شدن خود را جهت ریاست هیأت هاکی، اینگونه بیان کردند که متأسفانه ورزش هاکی، با توجه به اینکه اولین ضربه هاکی در خوزستان زده شده است و اولین دروازه بان ورزش هاکی از مسجد سلیمان و یک خوزستانی بوده است و اولین تیم ورزش هاکی در خوزستان دایر گردیده است، متأسفانه در گذشته، بدلیل قصور مدیران در جایگاه مطلوبی نبوده است، فرمودند: امیدواریم که بتوانیم با هیأت جدید، قصور گذشته را جبران و شاهد مقام قهرمانی کشور و بین المللی در این ورزش باشیم.
در ادامه سرکار خانم امینه خجسته، با گرامیداشت زنده یاد حاج سالم خجسته، برادر مرحوم خود، با توجه به زحمات بی شائبه ایشان در ورزش هاکی، و همچنین سوابق داوری و رشته تحصیلی خود که فوق لیسانس علوم ورزشی هم هستند و با تعصب خود با توجه به برادر مرحوم، زنده یاد حاج سالم خجسته، کاندیدایی خود را در هیأت هاکی خوزستان اعلام نمودند و برنامه های خود پیرامون هیأت هاکی را بشرح ذیل بیان نمودند:
۱٫ استعدادیابی و استعداد پروری در باشگاه ها و دانشگاه ها
۲٫ آموزش
۳٫ برگزاری کارگاه های مختلف در سطوح پیشرفته و مختلف که اولین کارگاه در آذر ماه برگزار می گردد.
۴٫ برگزاری دوره مربیگری هاکی،در جهت رسیدن به قهرمانی و رسیدن به لیگ برتر کشوری
۵٫ تشکیل نمایشگاه های مختص ورزش هاکی که در حال حاضر نمایشگاهی در این خصوص در جاده ساحلی دایر گردیده است.
۶٫ اعزام داوران قدراسیون به خارج از کشور در جهت ارتقای سطح علمی تخصصی حرفه ای
۷٫ هماهنگی با باشگاه های مختلف جهت پیگیریهای لازم و پیدا کردن اسپانسرهای مناسب

سپس ضمن رأی گیری از مجمع هیأت هاکی، و با کسب ۱۴ رأی، سرکار خانم امینه خجسته، را به سمت ریاست هیأت هاکی خوزستان منصوب کردند.

در ادامه، جناب آقای مهندس حیدری، ضمن تبریک به سرکار خانم امینه خجسته، فرمودند در ابتدا لازم است که از زنده یاد استاد حاج سالم خجسته که اقدامات ارزشمندی را برای ورزش هاکی خوزستان انجام دادند، یادی کنیم و امیدواریم که سرکار خانم خجسته، بتوانند اقدامات لازم را در جهت ارتقای کیفیت و رونق بخشی به ورزش هاکی انجام و این ورزش را به سرانجام برسانند.

و در ادامه، به دلیل حضور خبرنگاران، چند نکته در مورد شرایط کلی ورزش بیان نمودند:
ما تقریباٌ در ۹ ماه گذشته، مشکلات مختلفی در همه ورزش ها داشته ایم و تمام سعی خود را برای بهبودی شرایط ورزشی انجام داده ایم و از جمله اقدامات لازم

۱٫ هدفگذاری جاکارتا، هدفگذاری بیست بیست
۲٫ تدوین کتاب برنامه های ۵ ساله ورزش استان
۳٫برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۴۱۸ در دانشگاه شهید چمران اهواز
۴٫ ساماندهی به هیأت های مختلف ورزشی استان
۵٫ برنامه ریزی برای ظرفیت ها و توسعه زیرساخت های ورزش خوزستان
۶٫ بهره برداری از سالن ورزش ۴۵۰۰ نفری استان خوزستان با تأمین اعتبار های در نظر گرفته شده
۷٫ تأسیس اولین مدرسه تخصصی قایقرانی
۸٫ تأسیس مدرسه تخصصی گلف
۹٫ برگزاری نشست خبری و گزارش عملکرد ۹ ماهه ورزش اداره کل ورزش و زیرمجموعه ها
۱۰٫ بهره برداری بیش از ۷ استخر تا تیر ماه ۹۷
۱۱٫ هماهنگی و میزبانی استان خوزستان با برگزاری ۵۴ مسابقه در مسابقات کشوری
۱۲٫ برگزاری و میزبانی ۷ مسابقه بین المللی
۱۳٫ چندین کلنگ زنی جدید در باشگاه ها
۱۴٫ قهرمانی وزنه برداری استان در مسابقات جام جهانی آسیا بعد از سالها
۱۵٫ کسب قهرمانی بسکتبال استان، پس از ۲۴ سال
۱۶٫ رشد ۳۵ در صدی عملکرد ورزشی ۶ ماهه اول سال ۹۶ نسبت به ۶ ماهه دوم سال ۹۵

خبرنگار: زهرا نجفی
عکاس: مهدی کاظمینی