سرپرست هیات گلف استان خوزستان با رئیس و دبیر فدراسیون دیدار و گفتگو کرد.
رضاعلیجانی در رابطه با مسایل و مشکلات رشته مفرح گلف با کیکاووس سعیدی رییس و یوسف شاهی دبیر فدراسیون به بحث و تبادل نظر پرداخت……………

به گزارش خبرگزاری ایپناواحدخوزستان:در این نشست، ابتدا فریدون یوسف شاهی دبیر فدراسیون با طرح دیدگاه ها، مسایل و مشکلات گلف در استان خوزستان را بیان کرد. وی با اشاره به قهرمانی های تیم های خوزستان در مسابقات کشور از این استان به عنوان یکی از استان های دارای پتانسیل بالا در ورزش گلف نام برد. وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه استان خوزستان از امکانات و زیرساخت های بسیار خوب و مناسبی در اهواز، مسجدسلیمان و امیدیه بهره می برد، لذا این انتظار وجود دارد که استان خوزستان بتواند قهرمانان برجسته ای همچون گذشته را به جامعه گلف کشور تحویل دهد.

پس از صحبت های دبیر فدراسیون، رضاعلیجانی به عنوان سرپرست هیات گلف استان خوزستان به طرح موضوعاتی پیرامون مسایل و مشکلات رشته گلف در این استان پرداخت و خبر از تدوین سند راهبردی در هیات گلف خوزستان خبر داد و گفت: طی نشست هایی که با گروهی از اهالی فنی گلف داشته ایم، سند چشم انداز گلف که در آن همه مشکلات این رشته و راهکارهای ایجاد تحول و پیشرفت در آن لحاظ می شود را تنظیم خواهیم کرد.
رضا علیجانی آینده گلف را بسیار روشن توصیف کرد و اظهار کرد: برنامه های اقتصادی، فنی و آموزشی فراوانی را برای این ورزش داریم. خوشبختانه تعامل با اهالی
گلف در این مدت باعث ایجاد پیوندی عمیق و تازه میان هیات گلف و کسانی که خارج از این هیات برای سربلندی ورزش استان زحمت می کشند، ایجاد شده است .
وی عنوان کرد: گلف خوزستان و هیات متعلق به پیشکسوتان و همه اهالی صاحب ایده هستند و هیچ گاه به تنهایی قادر نخواهیم بود سنگ بزرگ تشکیلات پرپیچ و خم گلف
استان را از زمین برداریم و چه بهتر که تمامی دلسوزان و دلسوختگان با کمک یکدیگر، اهداف هیات را اجرا کنیم.
سرپرست هیات گلف خوزستان افزود: گلف خوزستان در این زمان باید در دو جبهه به طور خاص و مشخص اهداف خود را متمرکز کند. همه باید روحیه بزرگی در گلف
کشور را دوباره در رگ های گلف استان بازگردانیم همچنین آنچه می تواند به حل مشکلات کمک کند، حل مشکلات این رشته در استان است که در این زمینه راهکارهای
وی تصریح کرد: متاسفانه رسانه های گروهی کمتربه این رشته توجهی می کنند و این یکی از دلایل مهمی است که این رشته علیرغم قدمت دیرینه در کشورمان برای مردم ناشناخته می باشد.علیجانی درپایان صحبت هایش تصریح کرد: هر فردی در این استان و در هر پستی که مشغول فعالیت است اگر عشق به خدمت کردن نداشته باشد، نمی تواند قدم مثبتی بردارد….
در ادامه این نشست رییس فدراسیون گلف گفت: خوزستان برای ما مهم است، چرا که پشتوانه گلف کشور است و بیشترین فراوانی را هم در اینجا داریم.
کیکاوس سعیدی اظهار کرد:‌ باید تحولات عمده ای در گلف خوزستان ایجاد شود، چرا که جمعیت گلف کشور به سمت پیری و میان‌سالی سوق پیدا کرده است و باید چاره‌اندیشی و پشتوانه‌سازی شود.
رییس فدراسیون گلف گفت:‌ طرح ملی استعدادیابی سال گذشته کلید ‌خورد. همچنین این طرح در استان خوزستان می بایست جدی گرفته می شد. ما می‌خواهیم در گلف پوست‌اندازی شود. این رشته نیز رسما المپیکی شده است. به هر حال در این حرکت، خوزستان طلایه ‌دار است، همیشه پشتوانه بوده و است و شش تیم از این استان در لیگ برتر کشور داریم.
سعیدی خطاب به سرپرست هیات خوزستان گفت:‌ توصیه من این است که به سمت جوان‌گرایی برویم، هر چند که این موضوع ممکن است در نتایج ما تاثیر بگذارد ولی جوانگرایی مهم است. مسوولان آسیایی و جهانی نیز از من خواسته‌اند که به سمت جوانگرایی برویم و حتی از من خواستند که از این به بعد با جوانان‌مان در مسابقات شرکت کنیم. این یک سیاست کلی است و نباید خیلی به نتیجه توجه کنیم.
وی بیان کرد: ‌آمار بیمه‌شدگان گلف کشور پایین است و خوزستان هم ۳۶ ورزشکار بیمه‌شده دارد و باید شاخصه‌ها را ارتقا دهیم.

رییس فدراسیون با بیان این‌که ‌نگاه به گلف خوزستان خاص است، گفت: به گلف این استان به عنوان یک پشتیبان فنی برای گلف کشور و تیم‌های ملی نگاه می‌کنیم و باید پتانسیل گلف خوزستان تقویت شود. همچنین در سطح مدیریت سعی کرده‌ایم اخلاق مداری را سرلوحه کارمان قرار دهیم، چرا که نفرت و کینه نمی‌تواند در ورزش جایگاهی داشته باشد.
وی خاطرنشان‌کرد:‌ در کنار هم می‌توانیم کار کنیم و مسایل ما شخصی نیست و ممکن است اختلاف نظرهایی هم وجود داشته باشد که با تفاهم، آن‌ها را حل خواهیم کرد و به عنوان متولی فدراسیون گلف، انتظارم این است که با حداکثر ظرفیت و نه حداقل ظرفیت، کار کنیم. مگر گلف چقدر سرمایه دارد و خانواده آن چقدر است که در آن چند دستگی ایجاد شود؟ و واقعا حیف است.
رییس فدراسیون گلف در پایان خطاب به سرپرست هیات گفت: باید در بخش بانوان هم کار شود و باید آن‌ها نیز هم‌پای آقایان کار کنند، چرا که همان استعدادی که در آقایان است، در بانوان هم وجود دارد.