به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان: تیم وزنه برداری مناطق نفت خیزجنوب خوزستان عنوان قهرمانی جام باشگاههای آسیا و نایب قهرمانی آسیا کاپ را به خود اختصاص داد.

مسابقات وزنه برداری جام باشگاه های آسیا که در شهر بسیار آرام و زیبای یانگو که نوعی دهکده ورزشی تلقی می شود و در فاصله حدود ۲۰۰ کیلومتری پایتخت سئول در کشور کره جنوبی قرار دارد، در دو گروه خانم ها و آقایان در ششم آبان ماه برگزار شد که خوشبختانه تنها تیمی که بعنوان نماینده کشور عزیزمان ایران در این مسابقات حضور داشت، تیم قدرتمند و صاحب نام باشگاه مناطق نفتخیز جنوب از استان خوزستان بود. مسابقات در هشت رده وزنی از ۵۶ کیلوگرم تا ۱۰۵+ کیلوگرم برگزار شد.
در رده وزنی ۵۶ کیلوگرم جناب آقای محسن نکیسایی، مقام سوم این مسابقات را کسب کردند و در رده وزنی ۶۲ کیلوگرم جناب آقای یعقوب پشم تنی توانست سه مدال طلا در هر دور مسابقه کسب نماید که خوشبختانه تیم باشگاه مناطق نفتخیز جنوب دو نماینده در این رده وزنی داشت.
قابل ذکر است که این سبک از مسابقات، بصورت دو مسابقه که یکی کاپ آسیا و دیگری اصطلاحاٌ اینتر کاپ نام دارد که جناب آقای یعقوب پشم تنی در هر دو مسابقه مقام اول را کسب نمودند و در واقع ۶ مدال طلا را از آن خود کردند. به همین منوال جناب آقای ابوالفضل جمعه پور ۶ مدال برنز، و جناب آقای محسن نکیسایی، در هر دور رده مسابقه اینترکلاپ و آسیا کلاپ، ۶ مدال برنز کسب نمودند.
در رده وزنی ۶۹ کیلوگرم و ۷۷ کیلوگرم، متأسفانه نماینده ای از این تیم نداشتیم. قابل ذکر است که در روز سوم، این مسابقات را با درخشش اعضای تیم در رده وزنی ۸۵ کیلوگرم به پایان رسید.
جناب آقای علی مکوندی با ۱۴۶ کیلوگرم در یک ضرب و ۱۹۹ کیلوگرم در دو ضرب، توانست مقام اول این دوره از مسابقات را با توجه به رقابت فشرده در این رده وزنی بدست آورد.
جناب آقای افشین طاهری، وزنه بردار نوجوان ما که به تازگی وارد رده سنی جوانان شده است، توانست مقام چهارم این دوره از مسابقات را بدست آورد. در سومین روز از جام باشگاه های وزنه برداری آسیا که در کره جنوبی در حال برگزاری است، رقابت وزنه برداران دسته ۸۵ کیلوگرم برگزار شد. تیم مناطق نفت خیز جنوب دو وزنه بردار در این دسته داشت که در پایان علی مکوندی مدال طلا گرفت.
طبق گزارش، جناب آقای رحمان اورامه که وضعیت بدنی خوبی نسبت به رقبای خود داشت، در وزنه ۹۴ کیلوگرم، با مجموع ۳۶۲ کیلوگرم به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد و در حرکت یک ضرب در وزن ۱۵۶ کیلوگرم و در وزن ۲۰۶ کیلوگرم مدال طلا را کسب و قهرمان شد. گزارش ها حاکی است اورامه به دلیل اینکه زودتر از حریف کره‌ای خود به مجموع ۳۶۲ کیلوگرم رسید، به مدال طلای مجموع دست یافت و قهرمان شد.
جناب آقای سید جلال قریشی در حرکت یکضرب با بالای سر بردن وزنه های ۱۴۳، ۱۴۸ و ۱۵۱ کیلوگرم توانست در یکضرب در جایگاه سوم قرار بگیرد. در حرکت دوضرب نیز با مهار وزنه های ۱۸۳، ۱۹۲ و ۱۹۹ کیلوگرم در جایگاه دوم دوضرب قرار گرفت و در کاپ آسیا نیز سوم شد. در پایان قریشی توانست با شش حرکت صحیح و مجموع ۳۵۰ کیلوگرم مدال برنز جام باشگاههای آسیا را از آن خود کند و مدال برنز یکضرب، نقره دوضرب جام باشگاه‌ها و برنز دوضرب آسیا کاپ و مدال برنز مجموع جام باشگاههای آسیا را از آن خود کرد و در رقابت‌های کاپ آسیا نیز در جایگاه چهارم قرار گرفت.
جناب آقای علی داودی، وزنه بردار ایران مدال طلای دسته فوق سنگین رقابت های وزنه برداری جام باشگاههای آسیا به گردن آویخت. در آخرین روز از رقابت های جام باشگاههای آسیا ۲۰۱۷ که به میزبانی کره جنوبی برگزار گردید علی داودی در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم به مصاف رقبا رفت. علی داودی دسته ۱۰۵+ کیلوگرم به مدال‌های طلای یکضرب، نقره دوضرب و طلای مجموع دست یافت.
داودی در حرکت یکضرب وزنه های ۱۷۵ و ۱۸۳ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت سوم از مهار وزنه ۱۹۰ کیلوگرم بازماند و در جایگاه نخست یکضرب قرار گرفت. در دوضرب نیز وزنه های ۲۱۰ و ۲۱۸ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت سوم نتوانست وزنه ۲۲۵ کیلوگرم را بالای سر ببرد و در پایان دوضرب در جایگاه دوم قرار گرفت. در نهایت علی داوودی موفق شد با مجموع ۴۰۱ کیلوگرم به مدال طلای دسته ۱۰۵+ کیلوگرم را از آن خود کند.
در نهایت، تیم وزنهبرداری مناطق نفتخیز جنوب خوزستان عنوان قهرمانی جام باشگاههای آسیا و نایب قهرمانی آسیا کاپ را به خود اختصاص داد.در پایان رقابت‌های وزنهبرداری جام باشگاههای آسیا که در کره‌جنوبی برگزار شد تیم مناطق نفت خیزجنوب خوزستان در جام باشگاههای آسیا قهرمان شد و عنوان نایب قهرمانی آسیا کاپ را نیز به دست آورد.
اسامی اعضای تیم باشگاه مناطق نفتخیز جنوب:
۱٫ جناب آقای محسن نکیسایی
۲٫ جناب آقای علی مکوندی
۳٫ جناب آقای یعقوب پشم تنی
۴٫ جناب آقای افشین طاهری
۵٫ جناب آقای رحمان اورامه
۶٫ جناب آقای سید جلال قریشی
۷٫ جناب آقای علی داودی