افشین حیدری در حاشیه مجمع سالیانه ژیمناستیک استان خوزستان با حضور دبیر فدراسیون ژیمناستیک کشور از شروع فصلی جدید در ورزش استان خوزستان که موجب پیشرفت روزافزون خواهد شد،صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان : مدیر کل اداره کل ورزش استان خوزستان در حاشیه این مجمع با تبریک حلول ماه ربیع الاول اظهار کرد
در گذشته متاسفانه، مجامع سالیانه به صورت مرتب برگزار نمی‌شدند ولی ما اصرار بر برگزاری این مجامع به صورت سالیانه داریم چون فرصتی برای حضور پیشکسوتان و استفاده از اظهارات و پیشنهادات آنها است .
وی افزود :روسا و تمام کسانی که در راس هیات های مختلف هستند باید بدانند که همیشه در معرض انتفاد قرار دارند و فعالیت های آنها با دقت بررسی می شود .

حیدری بیان کرد: طی سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای ژیمناستیک صورت گرفت و کارهای خوبی برای این رشته در استان انجام شد اما متاسفانه امروز در جایگاه مناسب قرار ندارد و زیرساخت‌های مناسبی در این رشته صورت نگرفته است.
وی افزود: وقتی یک مسابقه برگزار می‌کنیم که داوران آن کارت داوری ندارند و تعداد داوران دارای کارت کم است، یعنی حال ژیمناستیک خوزستان خوب نیست و زمانی که در سطح استان برای فعال کردن شهرستان‌ها مربی نداریم، یعنی کار ما ایراد دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: این ایرادها به این معنی نیست که تمام مشکلات را بر عهده ریاست کنونی هیات استان بگذاریم بلکه به سال‌های گذشته تا به امروز برمی‌گردند و باید بپذیریم که کار زیرساختی صورت نگرفته است و به عنوان یک رشته بسیار ارزشمند، در گذشته از سوی اداره کل ورزش و جوانان و همچنین متولیان این هیات نگاه خوبی وجود نداشته است.
مدیر کل ورزش استان خوزستان گفت: البته نباید بگوییم که در گذشته اشتباه و کوتاهی صورت گرفته است، بلکه باید به دنبال این باشیم که مشکلات را رفع کنیم و هدف ما از برگزاری مجامع سالیانه نیز همین است.

حیدری اظهار کرد: ما صحبت از یک فصل تازه در ورزش استان خوزستتان کرده‌ایم و این فصل تازه را خیلی‌ها احساس کرده اند.
وی افزود :در ورزش‌های آبی تا پایان سال جاری، پنج استخر جدید را به سرانه ورزشی رشته‌های آبی اضافه می‌کنیم که کار بسیار بزرگی است. همچنین تا پایان تیرماه سال آینده نیز سه استخر دیگر به مجموعه سرانه ورزشهای آبی استان اضافه خواهد شد.
حیدری تصریح کرد:برای اولین بار ۳۰ میلیارد اعتبار برای تجهیز هیات‌های ورزشی در نظر گرفته‌ایم و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای تجهیز ساختمان نیمه‌کاره مجموعه دفاتر هیات‌ها که سال‌ها رها شده بود، در نظر گرفته‌ شده که امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

حیدری گفت :تحولات بسیار زیادی در حوزه زیرساختی ورزش در حال انجام است که سرعت این تحولات نیز بسیار می‌باشد و هر هیاتی که خود را دلسوز بداند و قصد همراهی با ابت تحولات را دارد مجموعه اداره کل ورزش و جوانان خوزستان نیز برای آن هیات یا مجموعه، وقت و انرژی بیشتری خواهد گذاشت.

وی با ابراز رضایت از عملکرد رییس هیات ژیمناستیک خوزستان در مدت مدیریت خود عنوان کرد: خوشبختانه رئیس هیات ژیمناستیک استان پیگیر و جدی است و انشاءالله طرح‌هایی که وجود دارد به صورت اساسی به انجام برسد.
حیدری با اشاره به اهمیت و مادر بودن رشته ژیمناستیک گفت : به شخصه تاکید زیادی روی این رشته دارم و آماده هرگونه همکاری و کمک جهت پیشرفت آن هستم حتی پیشنهاد انتخاب و دعوت از یک مربی خوب خارجی برای کار در بخش آموزش و همچنین استعدادیابی در سطح استان با تقبل تمام هزیته های مربوط به وی را به رئیس هیات این رشته دادیم اما به شرطی که سه تا چهار سال برای ژیمناستیک خوزستان وقت بگذارد و در کنار او نیز مربیان ما کار کرده و تجربه کسب کنند .

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان تأکید کرد: هیات ژیمناستیک خوزستان باید ارتباط بسیار نزدیکی با آموزش و پرورش استان داشته باشد. چرا که اساس و کار این رشته در آموزش و پرورش است. باید به سمتی برویم که با توجه به اعتبارات خوبی که در ارزش افزوده هم نصیب آموزش و پرورش و هم ادارات کل در سطح کشور شده است، ژیمناستیک بتواند مبلغ بیشتری را نصیب خود کند. انتظار ما این است که قلندرپور ارتباط خوبی را با تمام عرصه‌ها داشته باشد.

وی افزود: ما آماده هستیم که حداقل تا خرداد ۹۶، به راه‌اندازی پنج شهرستان جدید در رشته ژیمناستیک کمک کنیم. همچنین آمادگی برگزاری کلاس‌های مربیگری را در استان داریم. و از دبیر فدراسیون درخواست دارم که در بحث ارتقای مربیان و تربیت مربیان جدید نیز کارگاه‌های آموزشی به میزبانی استان خوزستان برگزار شود. و هزینه‌های آن را ما پرداخت خواهیم کرد.

حیدری با اشاره به لزوم راه اندازی اتاق فکر بیان کرد: پیشنهاد میشود رئیس هیات ژیمناستیک استان ،به زودی اتاق فکری راه اندازی کنند تا بتوان با همکاری همدیگر و اس

تفاده بیشتر از تجربه های صاحب نظران و پیشکسوتان این رشته، شاهد پیشرفت آن در سطح استان شویم .

وی بیان کرد: شعار ما تلاش برای خوزستانی بهتر است و تلاش‌مان این بوده که این شعار را دستور کار همه همکاران‌مان قرار دهیم. به زودی با صدا و سیما تفاهم‌نامه‌ای برای معرفی رشته‌های ورزشی از جمله ژیمناستیک منعقد خواهیم کرد. در این بخش ورزش بانوان نیز دیده شده است. نواقص زیادی در خصوص ورزش بانوان داریم و می‌طلبد که همت بیشتری صورت بگیرد. و امیدواریم پس از سال‌ها مشکل تنها مجموعه اختصاصی بانوان استان حل شود. که دستورات استاندار در این راستا انجام شده است و منتظر هستیم بنیاد مستضعفان، مجموعه حجاب را به اداره کل ورزش و جوانان واگذار کند.

خوزستان وضعیت خوبی در ژیمناستیک کشور دارد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایپنا -واحد خوزستان :محسن سلیمانی در مجمع سالیانه هیات ژیمناستیک استان خوزستان که امروز( بیست و نهم آبان ماه جاری) که در محل اداره کل ورزش و جوانان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد:
خوشبختانه در حال حاضر ژیمناستیک خوزستان شرایط خوبی دارد و از ده، دوازده ملی‌پوش ژیمناستیک جوانان، دو نفر از خوزستان هستند همچنین از چهار مربی که به اردوی این تیم ملی دعوت می‌شوند، یک نفر از خوزستان است.
وی با اشاره به فعالیت‌های آموزشی صورت گرفته در هیات ژیمناستیک خوزستان گفت: تاکنون این هیات فعالیت‌های آموزشی خوبی داشته است و کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های سطح‌بندی خوبی را در شهرستان‌ها برگزار کرده‌اند. در حال حاضر وضعیت این هیات خوب است و بعنوان نماینده فدراسیون از عملکرد هیات استان خوزستان رضایت دارم.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک در ادامه با اشاره به پیشنهاد این فدراسیون مبنی بر برگزاری اردوی تیم ملی جوانان در استان خوزستان عنوان کرد: پیشنهاد ما با موافقت رییس هیات استان همراه بوده است و به این دلیل ما به دنبال برگزاری این اردو در خوزستان هستیم چون دو ورزشکار تیم ملی جوانان و یک مربی از تیم ملی نیز از استان خوزستان هستند. هزینه‌های این اردو نیز بر عهده خود فدراسیون خواهد بود .

سلیمانی در پایان با اشاره به اعزام تیم ملی به مسابقات آسیایی جاکارتا در شهریور ماه سال آینده اظهار کرد: تا کنون ایران در مسابقات بازی‌های آسیایی مدال نداشته است و بهترین نتیجه ما در این رقابت‌ها عنوان هشتمی بوده است. در پروپوزالی که به وزارت ارائه دادم، اشاره داشتم که در خرک و دارحلقه می‌توانیم به فینال برسیم و تلاش‌مان را برای رسیدن به مدال می‌کنیم همچنین سعی می‌کنیم جایگاه‌ خود را از هشتمی به ششمی ارتقاء دهیم.