به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان :
ملوان انزلی: علیرضا حیدری، مهیار زحمتکش، وحید حیدریه، مهیار نوری، محمد روشندل، علیرضا محمودی، محمد پوررحمت‌الله، حسین قنبری (۸۲- پوریا غلامی)، پژمان نوری، حسین شنانی (۵۳- شهریار مغانلو) و بابک مرادی
سرمربی: نادر دست‌نشان

استقلال خوزستان: وحید شیخ‌ویسی، عقیل کعبی (۸۹- وحید نامداری)، موسی کولیبالی، ابوالفضل علایی، مهرداد پورابوالقاسم، میثم دورقی، حکیم نصاری، حسین بهرامی، یونس دلفی (۶۳- عبدالله بهمنی)، رضا کرملاچعب (۷۳- مارینی جونیور) و فرید بهزادی کریمی
سرمربی: عبدالله ویسی

خلاصه بازی
تیم استقلال خوزستان با شکست دادن ملوان انزلی به جمع هشت تیم پایانی جام حذفی صعود کرد.

بازگشت وحید شیخ‌ویسی، حکیم نصاری و یونس دلفی به ترکیب اصلی و نیمکت نشینی دو بازیکن خارجی آبی‌پوشان، تغییرات عبدالله ویسی در چیدمان اولیه نفرات تیمش در بازی جام حذفی برابر ملوان انزلی بود و استقلالی‌ها با انجام این تغییرات در صدد عبور از سد حریف سختکوش شمالی بودند. شاگردان دست‌نشان هم بعد از حذف کردن سپیدرود رشت برای کنار زدن دومین حریف لیگ برتری و صعود به جمع هشت تیم پایانی تلاش می کردند.‎

نیمه اول بازی ملوان انزلی و استقلال خوزستان شاهد حوادث اندکی بود و دروازه‌بانان دوتیم در ۴۵ دقیقه نخست کمتر دچار زحمت شدند. دو ضربه از یونس دلفی و حسین بهرامی به سمت دروازه ملوان و ضربات حسین قنبری و بابک مرادی به‌سوی دروازه استقلال خوزستان تنها صحنه‌های قابل ذکر نیمه اول بودند که هیچ‌کدام قدرت و دقت کافی برای ثبت گل را نداشتند.

در نیمه دوم، بازی شرایط بهتری پیدا کرد. ملوان انزلی با حمایت هوادارانش روی به بازی تهاجمی آورد و استقلالی‌ها نیز چشم به ضدحملات داشتند تا از این طریق به گل برسند. نادر دست‌نشان و عبدالله ویسی نیز با انجام تغییراتی در خط حمله تیم‌هایشان، به‌دنبال افزایش توان تهاجمی و رسیدن به گل صعود بودند.

پس از اینکه ضربه بابک مرادی توسط شیخ‌ویسی مهار شد، یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه ملوان رخ داد، اما داور برخلاف نظر بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال خوزستان، اعتقادی به خطای هند پنالتی مدافع ملوان نداشت و دستور به ادامه بازی داد.

قفل دروازه‌ها سرانجام در دقیقه ۷۶ گشوده شد و جونیور مارینی بازیکن تعویضی استقلال خوزستان با دریافت پاس بلند میثم دورقی توپ را وارد دروازه ملوان کرد تا حلقه شادی آبی‌پوشان در زمین چمن ورزشگاه تختی انزلی شکل بگیرد.

تیم ملوان برای جبران گل خورده در دقایق باقی مانده از این مسابقه دست به حمله زد اما پس از اینکه ضربه ایستگاهی زیبای پژمان نوری در دقیقه ۸۰ به تیر افقی دروازه استقلال خوزستان برخورد کرد، این استقلالی‌ها بودند که در دقیقه ۸۳ روی ضدحمله و استفاده از اشتباه مدافعان ملوان باز هم توسط جونیور مارینی تعویض طلایی ویسی در این دیدار به گل رسیدند تا با پیروزی ۲ بر صفر در خانه ملوان انزلی به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کنند.

شرح گل‌ها
۰-۱ (استقلال): پاس بلند میثم دورقی در قلب دفاع ملوان انزلی به جونیور مارینی رسید و مهاجم برزیلی استقلال خوزستان بعد از دریبل محمد روشندل توپ را از بالای دستان علیرضا حیدری دروازه‌بان ملوان تبدیل به گل کرد.

۰-۲ (استقلال): اشتباه محمد پوررحمت‌الله مدافع ملوان انزلی و توپ ربایی جونیور مارینی مهاجم استقلال خوزستان با ضربه‌ی بغل پای این مهاجم برزیلی تکمیل شد تا آبی‌پوشان گل دوم را به ثمر برسانند.

در حاشیه
* نادر دست‌نشان سرمربی ملوان به عنوان میزبان به سمت نیمکت استقلال خوزستان رفت و به سرمربی و همراهان این تیم خوشامد گفت. ویسی و دست‌نشان با یکدیگر عکس یادگاری هم گرفتند.
* حسین قنبری و مرادی دو بازیکن ملوان بودند که به سمت عبدالله ویسی سرمربی استقلال خوزستان آمدند.
* حدود شش هزار تماشاگر این مسابقه را از نزدیک تماش می‌کردند.
* بخشی از سکوهای ورزشگاه تختی انزلی همچنان به دلیل شرایط ایمنی تماشاگران بسته بود و هواداران اجازه حضور در این بخش ورزشگاه را نداشتند.
* نیمکت تیم استقلال نسبت به عدم اعلام یک ضربه پنالتی به سود این تیم معترض بودند. کوپال ناظمی داور مسابقه به نیمکت نشینان استقلال توضیح داد که دست مدافع ملوان هنگام برخورد توپ بسته بود و آن صحنه پنالتی نبود.
* طرفداران ملوان انزلی بعد از دریافت گل دوم، رفته رفته اقدام به ترک ورزشگاه کرده و با شعارهایی به طعنه خواستار دریافت یک گل دیگر از تیم مقابل بودند.
* در دقایق پایانی ۲ توپ در زمین بازی وجود داشت، اما داور بدون اهمیت به توپ دوم، دستور به ادامه بازی داد.

یک‌هشتم نهایی جام حذفی – استادیوم تختی انزلی
جمعه ۵ آبان ۹۶ – ساعت: ۱۴
ملوان انزلی ۰ – استقلال خوزستان ۲
گل: جونیور مارینی (۷۶ و ۸۳)
داور: کوپال ناظمی
کمک داوران: بابک داوری و امیر مبشر
اخطار: علیرضا محمودی (ملوان) – وحید شیخ‌ویسی (استقلال)
تماشاگر: شش هزار نفر