حسین محمودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایپنا افزود: این اردوی آمادگی سه شنبه پیش زیر نظر مربیان خراسان رضوی جهت ارتقا سطح فنی جودوکاران این استان و کشور عراق برگزار شده است.
وی همچنین به برنامه ریزی برای یک دوره مسابقات جودو با حضور مرزشکاران عراقی در مشهد اشاره و بیان کرد: طی هفته آتی نیز احتمالا اردویی مشترک بین تیم منتخب جودوی خراسان رضوی و عراق به میزبانی مشهد برگزار خواهد شد.
رئیس هیات جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی ادامه داد: هم اکنون ۲۰ ورزشکار عراقی در رده های سنی نوجوانان و جوانان در این اردو حضور دارند. پارسال نیز تیم نونهالان جودو عراق اردوی آمادگی در شهر مشهد برگزار کرد.
وی در ادامه همچنین از انتخاب کادر فنی و ساماندهی تیم پیشکسوتان جودو خراسان خبر داد و گفت: با توجه به پیش رو بودن رقابتهای مختلف جودو در رده سنی پیشکسوتان تلاش داریم با بهره گیری از تجارب اساتید ارزنده خراسان رضوی ساماندهی تازه ای در این حوزه ایجاد شود.
او افزود: بر این اساس کادر فنی تیم جودو پیشکسوتان استان با انتخاب و معرفی علی شهیدی به عنوان سرمربی و محمدجدیری و عباس صنعتگر به عنوان مربی تشکیل شد تا برنامه ریزیهای فنی برای برگزاری مسابقات انتخابی، اردوهای آماده سازی و اعزام تیمهای قدرتمند به رقابتهای کشوری با نظم و ساماندهی منسجم تری صورت گیرد.
پنج هزار نفر در خراسان رضوی در رشته جودو فعالند. نیمی از این تعداد در رشته کوراش نیز حضور دارند.