به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان :کوروش لرستانی از با سابقه ترين مد‌‌يران ورزشي استان خوزستان است. او سابقه اي طولاني د‌‌ر عرصه باشگاه د‌‌اري در فوتبال د‌‌ارد‌‌. يكي از بهترين د‌‌وران باشگاه آنزان ایذه، د‌‌وران مد‌‌يريت لرستانی است اما او چند‌‌ سالي است كه به دلایل عدم حمایت لازم از بخش خصوصی فعالیت خود را محدود به حضور در رقابتهای لیگ کشتی کشور کرده است.

مديرعامل باشگاه آنزان ايذه درخصوص عدم حضور این باشگاه در لیگ فوتبال استان گفت: تيم‌داراي در ليگ برتر استان هزينه‌هاي زيادي را به دنبال دارد.
كورش لرستاني اظهاركرد: تيم آنزان ايذه كاملا خصوصي اداره مي‌شد. اگرچه اين تيم قدمت طولاني دارد و متعلق به مردم است اما تاكنون با هزينه‌هاي شخصي و كمك هاي اندك و ناچيز مسوولان كه هر چند سال يك بار به تيم اختصاص داده مي‌شد، در مسابقات حضور مي‌يافت.اما هم اکنون فقط در رشته کشتی به فعالیت می پردازد.

وي خاطرنشان‌كرد: عدم حضور باشگاه آنزان ایذه در سطح اول فوتبال خوزستان به این معنا نیست که ما در یکی دوسال ديگر تيم‌داري نمي‌كنيم.البته اگر شرایط مهیا شود به زودی باشگاه آنزان باردیگر فعالیت خود را در فوتبال آغاز خواهد کرد.البته اهالی ورزش می دانند عده ای در سالهایی که این باشگاه در مسابقات فوتبال شرکت نمی کند.
لرستانی اظهاركرد: مي‌دانيم كه هواداران قدیمی تیم دوست دارند آنزان در رده بزرگسالان فعالیت داشته باشد اما تيمي كه نتواند جلوي تيم‌هاي ديگر قد علم كند به چه درد مي‌خورد؟ در نظر داریم با بها دادن به تيم‌هاي پايه ساختار فوتبال خود را از ريشه تقويت مي‌كنيم و استعدادهاي زيادي را مي‌توانيم به فوتبال كشور معرفي كنيم.

وی تصریح کرد: کارشناسان فوتبال بارها از وجود استعدادهای ناب فوتبال در ایذه خبر داده اند اما بی توجهی مسئولین این استعدادها را کور کرده است و همین رفتارها باعث شده است که علی رقم میل باطنی از دیارم فاصله بگیرم، مطمئنم اگر از فوتبال ایذه حمایت شود، در آینده ای نچندان دور ، نتایج مثبت آن را خواهیم دید.
متأسفانه امکاناتی برای ورزش این شهر نمی‌بینم و با وجود اینکه همه ساله بازیکنان زیادی به تیم‌های بزرگ معرفی شده‌اند همچنان شاهد بی‌مهری مسئولان این شهر به ورزش هستیم.

لرستانی از آنزان و سپاهان به عنوان دو سرمایه بزرگ اجتماعی شهرستان ایذه یاد کرد و گفت: سرمایه‌هایی که در چند سال اخیر با عرق و تعصب تیمی کارشان را پیش بردند و گاهی افت و خیز هم داشته‌اند اما باید برای این دو باشگاه و به ویژه سپاهان که هم اکنون در لیگ دسته سوم باشگاه های کشور حضور دارد،برنامه‌ریزی کرد تا این باشگاه در مسیر موفقیت پیش برود.

وی با اشاره به باشگاه داری در ورزش کشور بیان کرد: “باشگاه داری نظم و اصول خود را می خواهد. ما به بحث ورزش توجه می کنیم و مقوله تجاری را فراموش کرده ایم. باشگاه ها اگر خصوصی شوند مالیات هم می دهند و به جای پول گرفتن از دولت، به آن کمک هم می کنند.در این زمینه بهترین الگو کشور ترکیه است