به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان : طالبوند دارای سابقه مربیگری رسمی فدراسیون کشتی و مدرک رسمی بدنسازی پیشرفته بین المللی زیر نظر دانشگاه باسک اسپانیا و پژوهشکده تربیت بدنی ایران است.
وی در خصوص مسایل و مشکلات رشته ورزشی کشتی در شهرستان ها گفت: مهمترین مشکل ورزش، به ویژه ورزش کشتی در شهرستانها کمبود امکانات است.
طالبوند گفت: توجه کمتر به رشته های مختلف ورزشی خصوصا ورزش کشتی یکی از مهمترین چالش های ورزش به ویژه درشهرهای کوچکی مثل گتوند در کنار کمبود امکانات است.
وی با بیان اینکه با مشارکت و همت تعدادی از ورزشکاران گتوندی برخی وسایل ورزشی با کمترین هزینه ها تامین شد گفت: ایمن نبودن سالن ها و نبود وسایل سرمایشی، گرمایشی و سخت افزاری از مشکلات اصلی سالن های ورزشی در شهرهاست که در شهرستان گتوند هم وجود دارد.
طالبوند که دارای مدرک کارشناسی تربیت بدنی و علوم ورزشی از دانشگاه خوارزمی و کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی کاربردی از دانشگاه شهید چمران اهواز می باشد از مقام آوران کشتی خوزستان بوده که ۲ مقام اول دانشجویی منطقه ۱ کشور،یک مقام سومی کشور و مقام های اول استانی را در کارنامه خود دارد.
این مربی جوان گتوندی به مدت ۳ سال به همراه دیگر مربیان ورزش کشتی شهرستان گتوند توانست قهرمانانی همچون امین میرزازاده قهرمان جهان ،عضو تیم ملی و نخبه کشتی کشور،عباس بشیری و ابوذر رئیسی از قهرمانان کشتی ایران و دیگر قهرمانان کشتی خوزستان را به جامعه ورزش کشور معرفی کند.
شهرستان گتوند با ۷۴ هزار نفر جمعیت در شمال استان خوزستان واقع شده است و یکی از قطب های ورزش خوزستان به شمار می آید.