جواد الباجی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری ایپنا واحد خوزستان
ضمن تشکر از زحمات مدیراداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان و تبریک هفته وحدت در حاشیه از بازدید پروژه ساختمان های در حال توسعه و زمین ورزشی ورزشی معلولین تختی اهواز اظهار کرد :خوشبختانه زمین ورزشی بسیار خوبی برای ورزشکاران معلول همچنین جایگاه استراحت مناسبی برای انها تدارک دیده شده که قبل از آن شرایط مساعدی نداشته است .
وی افزود : در اینده نزدیک هتل تدارک دیده شده نیز فعالیت خود را شروع خواهد کرد و در اختیار ورزشکاران و عموم مردم قرار خواهد گرفت .
الباجی ادامه داد : برنامه های خوبی برای فضا های ورزشی در مناطقی مانند عیندو ، ملاشیه ، سیاحی ، لشکرآباد ، کوت عبدالله ، باوی ، حمیدیه و کارون در نظر گرفته شده که تا اواخر سال جاری برای ورزشکاران این مناطق انجام خواهد شد
وی گفت : اکثر ادارات و دستگاه های دولتی استان خوزستان یک درصد ورزش خود را به اداره کل ورزش و جوانان استان تحویل نداده اند ، انتظار می رود استاندار محترم به این موضوع ورود کرده و در جلسه شورای اداری استان از همه دستگاه ها بخواهد همکاری لازم را در این زمینه داشته باشد .
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت : برنامه های زیادی در زمینه توسعه ورزش استان وجود دارد که همت همه ی نمایندگان و مسئولین استانی را می طلبد . خوزستان ، استان ورزش خیز و ورزش دوستی است .زمانی ، اکثر ورزشکاران تیم های ملی کشورمان را خوزستانی ها تشکیل می دادنددر حالی که امروز، ورزش استان با توجه به کمبود امکانات و عدم توجه برخی مسئولان ، به جایگاه نا مناسبی رسیده اما خوشبختانه با آمدن مدیر جدید برای اداره ورزش استان شاهد تحول بسیار خوبی در این زمینه هستیم .
وی افزود : به عنوان نماینده مردم ، از شهردار وشورای شهر درخواست می کنم ورود مستقیم و جدی نسبت به تامین امکانات ورزشی و همگامی و همراهی با مدیر اداره ورزش و جوانان استان و مسئولین دیگر داشته باشد
الباجی ادامه داد : دو پارک بانوان در سطح شهر وجود دارد اما متاسفانه درهای آن بسته است که اینجا شهرداری باید به صورت جدی ورود کرده و امکان استفاده مردم را از امکانات و فضاهای موجود ورزشی ایجاد کند .
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زمان آن فرا رسیده که شهرداری از حالت سکون خود خارج شود تا بتوان رضایت مندی شهروندان اهوازی را جلب کرد .
الباجی با توجه به وجود اماکن ورزشی وابسته به نهاد های خاصی مانند شرکت نفت ، ملی حفاری و نیشکر که درهای آن به عوام بسته است گفت : از مسئولین این شرکت ها درخواست می شود که خودشان هرچه زودترهمکاری کند و نگذارند که ما ، از کانال قانون ورود کنیم.
هر امکاناتی که در شهر وجود دارد متعلق به همه ی شهروندان است ، مسئول شرکت نفتی که می گوید فلال سالن فقط متعلق به ورزشکاران نفتی است ، ایا الاینده های ایجاد شده توسط آنها نیز فقط برای انها است یا شامل همه می باشد ؟؟؟
وی ادامه داد: این که دود و الاینده های نفتی برای همه مردم باشد اما سالن های ورزشی انها صرفا برای افراد خاصی باشد درست نیست .