به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد فارس، حیدر علی کامیاب کلانتری بعدازظهر چهارشنبه اول آذر ماه در گردهمایی مشترک روسای ادارات ورزش و جوانان فارس و هیأت های ورزشی استان از افتتاح ۱۰۱ پروژه ورزشی در دهه فجر امسال خبر داد و افزود: پروژه ورزشگاه ۶۰۰۰ نفره شیراز از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان فارس است که متاسفانه پیش از این اراده‌ای برای تسریع در ساخت این پروژه وجود نداشته است.

وی از افتتاح و به بهره برداری رسیدن ۱۳۰ مکان ورزشی در دو سال گذشته در نقاط مختلف استان خبر داد و افزود: تمرکز زدایی و پرهیز از توجه خاص به یک نقطه از استان،حکایت از نگاه عدالت محور دولت در حوزه ورزش دارد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس درادامه ورزش این استان را محدود به شهر شیراز ندانست و از روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و هیأت های ورزشی استان خواست تا با همدلی و هماهنگی بیش از پیش زمینه پیشرفت ورزش را در شهرستان‌ها و در رشته‌های مختلف ورزشی فراهم سازند.

کامیاب در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر لزوم توجه ویژه به ورزش بانوان، درخشش تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان و کسب مقام چهارم لیگ هندبال آسیا را از آثار توجه به ورزش بانوان در دو سال گذشته دانست.

وی از طراحی و آغاز عملیات اجرایی ساخت ورزشگاه شماره ۲ بانوان شیراز در ورزشگاه بزرگ پارس خبر داد و خاطرنشان کرد: ورزشگاه بزرگ پارس نماد اراده ملی برای خدمت در حوزه ورزش به مردم است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با بیان اینکه نقد می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت باشد از مسوولان ورزش استان خواست تا با بالا بردن آستانه تحمل خود از قرار گرفتن در معرض نقد منصفانه هراسی نداشته باشند.

کامیاب در سخنانش به حمایت های دولت و مجلس از مقوله ورزش اشاره کرد و عنوان داشت: با تلاش دولت و حمایت های مجلس فرصت های حمایتی که در برنامه پنجم توسعه به فراموشی سپرده شده بود مجددا در برنامه ششم قانونمند شده است.

وی چند برابر شدن اعتبارات هیأت های ورزشی را یکی دیگر از نشانه های حمایت دولت و توجه ویژه شخص رئیس جمهور به ورزش دانست و تصریح کرد: امیدواریم با این اتفاق خوب از این به پس شاهد فعالیت بیشتر هیأت های ورزشی در سطح استان باشیم.

به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد فارس، پس از صحبت‌های مدیر کل ورزش و جوانان فارس، سید اسلام موسوی؛ معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل و همچنین محسن سالاری؛ معاون توسعه امور ورزش استان برنامه های خود را اعلام کردند و سپس تنی چند از روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای فارس و روسای هیدت های ورزشی استان نیز به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص ورزش استان و راهکارهای پیشرفت بیش از پیش آن پرداختند.