عباس رضایی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری ایپنا واحد فارس با اعلام این خبر اظهار داشت: در روز سوم و پایانی مسابقات کبدی زنان قهرمانی آسیا، ظهر یکشنبه پنجم آذرماه تیم کبدی هند با غلبه بر کره جنوبی جام قهرمانی را از آن خود کرد و تیم ملی ایران و سریلانکا نیز به مقام سوم مشترک دست یافتند.

وی خاطرنشان کرد: تیم زنان ایران پس از صعود مقتدرانه از مرحله گروهی در مرحله نیمه نهایی با قبول شکست برابر کره جنوبی از صعود به فینال بازماند.

رییس هیأت کبدی استان فارس در پاسخ به این سوال که چرا تیم ملی کبدی بانوان ایران موفق به کسب مقام نخست نشد، عنوان داشت: اکثر کبدی بازان تیم ملی ایران در این رقابت ها جوان بودند و اگر از مهره های اصلی در ترکیب تیم استفاده شده بود به طور حتم تیم ملی ایران مقام قهرمانی را از آن خود می کرد.

رضایی با بیان اینکه امیدواریم تیم ملی کبدی زنان ایران در رقابت های آسیایی جاکارتا بر سکوی نخست قرار گیرد، افزود: شایلا جین، هدایت تیم ملی کبدی زنان ایران را در این دوره از پیکارها برعهده داشت.

وی تصریح کرد: تیم های کبدی زنان هند، کره جنوبی، تایلند، ترکمنستان و چین تایپه در گروه یک و تیم های ایران، پاکستان، ژاپن، عراق و سریلانکا در گروه دو این مسابقات قرار داشتند.

رییس هیأت کبدی استان فارس بیان داشت: پنجمین دوره مسابقات کبدی زنان قهرمانی آسیا از سوم تا پنجم آذرماه به میزبانی گرگان و در سالن امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.

عباس رضایی ادامه داد: مراسم استقبال از سعیده جعفری با حضور جمعی از مسوولان ساعت ۱۴ روز دوشنبه ششم آذرماه در فرودگاه شهید دستغیب شیراز برگزار خواهد شد.