به گزارش خبرگزاری ایپنا واحد فارس، حیدرعلی کامیاب کلانتری چهارشنبه اول آذرماه در گردهمایی مشترک معاونین اداره کل ورزش و جوانان و روسای ادارات شهرستان های استان با اشاره به شرایط خاص اقتصادی کشور، اظهار داشت: کشورهایی که در اوایل انقلاب با بسیج تمامی امکانات خود اقدام به جنگ افروزی علیه کشورمان کردند امروز در حوزه جنگ نرم به مقابله با انقلاب اسلامی پرداختند.

وی دامنه ی این خصومت ها را حوزه های مختلفی نظیر اقتصاد، فرهنگ و ورزش عنوان کرد و افزود: با وجود تمامی این دشمنی ها، شرایط کشور به هیچ عنوان با دوران جنگ قابل مقایسه نیست.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس تصریح کرد: هنر یک مدیر قوی این است که با وجود تمامی محدودیت ها، موفق به اجرای برنامه های از پیش تعیین شده شود و برنامه ها را با نظم خاصی اجرا و دنبال کند.

کامیاب در ادامه با اشاره به تخصیص اعتبار عمرانی ۱۸۰ میلیارد تومانی استان فارس در حوزه ورزش و جوانان گفت: انقلابی که در حوزه عمرانی ورزش استان در سه سال گذشته به وقوع پیوسته است به هیچ عنوان با دوران های گذشته قابل مقایسه نیست.

وی این اتفاقات مبارک در ورزش فارس را حاصل حمایت های دولت، نمایندگان مجلس و استاندار در سطح کلان و وجود روحیه همدلی و همکاری در تیم اجرایی اداره کل ورزش و جوانان فارس دانست و افزود: کارنامه درخشان ورزش و جوانان فارس بدون تعامل و همکاری مسوولان ارشد استان میسر نمی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع و همکاران در ادارات ورزش و جوانان سراسر استان و همچنین معرفی استان فارس به عنوان سومین استان برتر کشور در بررسی های وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و عنوان داشت: ترقی و پیشرفت استان در بررسی های وزارتخانه و ارتقاء جایگاه فارس از رده هفتم به سوم نیز حاصل تلاش مضاعف همکاران در سراسر استان است.

کامیاب در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری بزرگترین گردهمایی جوانان کشور تحت عنوان مجمع ملی جوانان در هفته اول دی ماه به میزبانی شیراز خبر داد و خاطرنشان کرد: در این مجمع ۴ وزیر کابینه نیز میهمان اهالی فارس خواهند بود.

وی با تاکید بر لزوم توجه روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان های استان فارس به بحث جوانان افزود: باید توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد جوان و ستاد ساماندهی امور جوانان بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام را رزومه ای قابل دفاع برای استان فارس و کشورمان عنوان کرد و افزود: در کنار این اتفاقات، بسیاری از عملکردهای خوب دیگر مانند کسب مدال آسیایی در رشته اسکی، راهیابی تیم هندبال بانوان شهید چمران لارستان به جام باشگاه های آسیا، کسب مدال آسیایی در رشته دوومیدانی پس از انقلاب که برای اولین بار در ورزش فارس به وقوع پیوسته نیز حاصل تلاش یک کار تیمی است.

کامیاب در خصوص ارتقاء نمایندگی برخی ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها به اداره ورزش و جوانان شهرستان گفت:  رایزنی های اداره کل ورزش و جوانان فارس در وزارت ورزش و جوان ادامه دارد اما بخش عمده مرتفع شدن این مشکل در دست سازمان برنامه و بودجه است که امیدواریم با تعامل نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان سازمان برنامه و بودجه این امر هر چه سریعتر محقق شود.