به گزارش ایپنا به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان خوزستان، علی‌حسین حسین‌زاده در شورای ورزش استان که روز (دوشنبه، ۱۶ مردادماه) در محل استانداری برگزار شد، اظهارکرد: رتبه‌ای که ورزش‌های همگانی ایران در آسیا کسب کرده، به سادگی امکان‌پذیر نبوده است. همچنین جا دارد، رتبه اول هیات‌های ورزش همگانی خوزستان در کشور را تبریک بگویم و این نشان از سعی و تلاش مسوولان این هیات است.

وی بیان کرد:‌ اگر به آمار این رشته در کشور و سطح استان توجه شود، ظرفیت‌های خالی فراوانی وجود دارد و علی‌رغم این‌که ورزش همگانی ایران در جایگاه پنجم آسیا است ولی ۲۰ درصد جامعه درگیر ورزش همگانی است و در استان خوزستان نیز تنها ۲۱ درصد از جامعه درگیر این ورزش هستند.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان افزود: در راستای ورزش‌های همگانی استان نیز زحمات زیادی کشیده شده است ولی ظرفیت‌های خالی فراوانی وجود دارد که برای پر کردن این ظرفیت‌ها، اراده ملی را می‌طلبد. رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی نیز اشاره داشت که امروز ورزش به‌ ویژه ورزش همگانی بیشتر از منظر جتماعی و فرهنگی در دنیا مطرح است و در پیشگیری آسیب‌های اجتماعی نیز تاثیرگذار می‌باشد، پس به دلیل بالا بودن نرخ آسیب‌های اجتماعی، راهی جز این‌که از نظر اجتماعی و فرهنگی با این آسیب‌ها مقابله کنیم، وجود ندارد و باید از طریق ورزش و آموزش به این موضوع بپردازیم. پرداختن به این دو موضوع مهم، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است و باید با نگاه جدی‌تر، ظرفیت‌های خالی را پر کنیم.

وی گفت: حضور افشین حیدری در امر ورزش، تحرک جدیدی را در ورزش خوزستان به وجود آورده است. همچنین از دکتر مجدآرا، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی می‌خواهم که توجه ویژه‌ای به زیرساخت‌های این رشته ورزشی در استان خوزستان داشته باشد.