در روزهایی که زلزله باعث از بین رفتن بسیاری از خانه های مناطق غربی کشور شده ، شاهد سیل کمک های مردمی به سمت مناطق زلزله زده هستیم .
از همان ساعت نخست این اتفاق گروه های جذب کمک های مردمی تشکیل و به سرعت شکل گرفت . جامعه ورزش کشور نیز از این قائده مستثنی نبود و به محض وقوع زلزله آمادگی خود را جهت کمک به زلزله زدگان اعلام کرد .
در این میان اما اولین ورزشکاری که پیش قدم برای جذب کمک های مردمی و ارسال به مناطق غربی و زلزله زده ی کشور شد ، فوتبالیست مطرح کشور و اقای گل جهان ، علی دایی بود .
دایی در همان ساعات نخست با انتشار پستی در صفحه اجتماعی شخصی اش ، اعلام آمادگی خود را برای جذب کمک های نقدی و غیر نقدی هموطنان و رسیدگی به وضعیت اسف بار زلزله زدگان اعلام کرد که با استقبال بی نظیر و چشمگیر مردم مواجه شد .
علی دایی همچنین با حضور در مناطق غربی کشور و دیدار با خانواده های زلزله زده و دلجویی از آنان ، باعث تسلی خاطر آنان گردید .
چندی پیش حسن عباسی فعال سیاسی ، در رابطه با برخی ورزشکاران و در راس آنها علی دایی چند سخنرانی انجام دادند .
آقای عباسی بر این باور بودند که ثبت نشان افتخار بر سینه علی دایی توسط مسئولین حکومتی اشتباه بزرگی است ، چرا که اگر این بازیکن شجاع بود ، در زمان جنگ به میدان های جنگ می رفت نه به زمین فوتبال !
اعتقاد عباسی در آن سخنرانی ها بر این بود که فوتبالیست هایی که مبالغ هنگفتی را از لیگ های داخلی و خارجی دریافت میکنند به چه درد این جامعه میخورند ؟
این فعال سیاسی در ادامه صحبت های خود ، فوتبالیست را شخصی لمپن خطاب کرد که بود و نبودش در دنیا و آخرت انسان هیچ تاثیری ندارد . (نقل به مضمون )
عباسی سخنرانی خود را با طرح این پرسش که کدام یک از این فوتبالیست های این کشور دردی از جامعه را میتواند دوا کند به سخنرانی خود پایان داد .
این در صورتی است که اکثریت قریب به اتفاق ورزشکاران نقش به سزایی در کمک به زلزله زدگان غرب کشور داشتند .
ورزشکارانی مثل علی دایی ، مهدی مهدوی کیا ، علی کریمی و … و….
حال باید پرسید که در این شرایط ، سخنان آقای عباسی چه تاثیری در کمک به زلزله زدگان داشت و تاثیر ورزشکاران در کمک به آنها چه بود ؟!