خبرگزاری ایپنا – قبل ازانتخابات همه کارشناسان فدراسیون بدنسازی با اتفاق براین باور بودند که یکی از َعمده ضعف های فدراسیون که می تواند پورعلی فرد را درمجمع انتخاباتی به پل ببرد وضربه فنی کند، عملکرد ضعیف ایشان در بخش پاورلیفتینگ است !!

پورعلی فرد که مدیر زیرکی است. قبل ازمجمع انتخاباتی ۱۴ بهمن ماه جلسه ای با فرشید سلطانی (ریس پاورلیفتینگ آسیا )برگزار وعکس هم می گیرد ومی گویید فدراسیون با فدراسیون جهانی ipf مشکلی ندارد وکارش را ازسر خواهد گرفت . دقیقا شبیه این کار را قبلا در فیتنس انجام داده بود ونتیجه گرفته بود وبه این ترتیب توانست عده ای از مخالفان خود را خنثی وبرخی را همراه کند .

اما بعد از انتخاب پر حرف وحدیث فدراسیون مشخص شد ناصرپورعلی فرد به همه منتقدان به حق فدراسیون در پاورلیفتینگ دهان کجی کرده است چرا همان روال قبلی اجرا می شود ولی اینبار وردیه مسابقات ۲۰ هزار تومان گرانتر شده است !!!

هفته پیش مسابقات پاورلیفتینگ به سبک awpc توسط فدراسیون برگزار شد وبه نقل از سایت فدراسیون ۲۱۸ نفر از استان های سراسر کشور در این مسابقات شرکت کردند که از هریک از شرکت کنندگان مبلغ۱۲۰ هزار تومان بابت ورودیه به صورت دستی دریافت شد وتحویل مسولین پاورلیفتینگ فدراسیون گردید !

البته این سوال ذهن بسیاری را درگیرکرده است چرا دستی؟؟؟  آیا فدراسیون یاهیات استان میزبان حساب ندارند ؟؟؟البته وقتی از ورزشکاران پاور این سوال پرسیدیم که چرا دستی پاسخ دادند درهمه مسابقات پول را نقدا هنگام وزن کشی تحویل کمیته پاورلیفتینگ می دهیم !

به نظرمی رسد در پاورلیفتینگ ضوابط مالی توسط خود رئیس کمیته تعیین مشخص واجرامی شود واصلا پول پاورلفتینگ به حساب فدراسیون واریز نمی شود .

بنابرهمین گزارش مشخص شد برای اعزام نفرات برتر این مسابقات به تورنمت نه چندان با ارزش گرجستان از هریک از ورزشکاران مبلغی حدود ۳میلیون هفتصد هزارتومان دریافت گردیده است این درحالی که درحال حاضر قیمت تور۵ روزه به گرجستان با بهترین هتل و….حدود یک ونیم میلیون تومان می باشد .

این درحالی است که وزیر ورزش وجوانان بارها تاکید کرده است که روسای فدراسیون ها ورزشی جلو سفرهای غیر ضروری را بگیرند وحتی چندی پیش نامه ای از سوی ریاست جمهوری در این خصوص ابلاغ گردید .

البته ناگفته نماند اعزام تیم به مسابقات برون مرزی اگر برای کسب مقام در میادین رسمی آسیایی وجهانی ،مورد تایید مجامع بین المللی آن واحتزاز پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران باشد نه تنها اشکالی ندارد بلکه واجب است اما اگر جهت بیزنس وکسب منابع مالی باشد اشکال دارد .

بایک حساب سرانگشتی مشخص می گردد دلایل خوشحالی ملکی رئیس کمیته پاورلیفتینگ از چه جهت بوده است .

امیدواریم وزارت ورزش وجوانان علی الخصوص بازرسی وزارت ورزش که شناخت کاملی به موضوعات فدراسیون بدنسازی دارند به داد جامعه مظلوم پاورلیفتینگ که از شانس بالایی جهت ورود به بازی های آسیایی نیز برخوردار است برسد.