با پیشنهاد جمیل لطف اله نسبی سرمربی تیم ملی بزرگسالان و موافقت محمدرضا میرالماسی مدیر تیم های ملی، علاوه بر اعلام شرایط، ۱۸ ورزشکار به مسابقات دو مرحله ای انتخابی تیم ملی دعوت شدند.
ورزشکاران دعوت شده به این رقابت ها شامل ۱۶ نفر برتر آخرین رنکینگ ملی با تخصیص امتیازات پایه و دو ورزشکار به تشخیص کادر فنی می باشند.
**بازیکنان دعوت شده با تخصیص امتیازات پایه به رنکینگ ملی:

۱- نیما عالمیان(مازندران) ۹ امتیاز
۲- افشین نوروزی(خوزستان) ۸٫۵ امتیاز
۳- سجاد حسینی (اصفهان) ۸ امتیاز
۴- محمد فرقدانی (اصفهان) ۷٫۵ امتیاز
۵- محمدعلی روئین تن(فارس) ۷ امتیاز
۶- پوریا عمرانی (مازندران) ۶٫۵ امتیاز
۷- امین احمدیان (تهران) ۶ امتیاز
۸- واحد مالمیری (تهران) ۵٫۵ امتیاز
۹- امیر رضا عباسی (تهران) ۵ امتیاز
۱۰- نوشاد عالمیان(مازندران) ۴٫۵ امتیاز
۱۱- میعاد لطفی (تهران) ۴ امتیاز
۱۲-محمدرضا اخلاق پسند(گیلان) ۳٫۵ امتیاز
۱۲- آرمان حاجی ئی (تهران) ۳٫۵امتیاز
۱۴-حمیدرضا طاهرخانی(قزوین) ۲٫۵ امتیاز
۱۵- امین میرالماسی(تهران) ۲ امتیاز
۱۶- امیر حسین هدایی(تهران) ۱٫۵ امتیاز
۱۷- محمد اصلمند(خ.رضوی ) ۱ امتیاز
۱۸ – محمد امین حنطه(اصفهان) ۰٫۵ امتیاز
هر دو مرحله مسابقات انتخابی تیم ملی به صورت دوره ای و ۳ گیم از ۵ گیم برگزار می شود. در مرحله اول ۱۸ ورزشکار دعوت شده به رقابت می پردازند و با در نظر گرفتن امتیازات کسب شده(مجموع امتیازات پایه تخصیص داده شده بر مبنای رنکینگ ملی به اضافه امتیازات مرحله اول) ، هشت ورزشکار به مرحله دوم مسابقات دوره ای راه می یابند که پس از محاسبه مجموع امتیازات (امتیازات پایه رنکینگ ملی + امتیازات مرحله اول + امتیازات مرحله دوم)، نفرات برتر به ترتیب مقام معرفی خواهند شد.

** امتیازات تخصیصی در مراحل اول و دوم:
*مرحله اول به ترتیب مقام اول تا هجدهم از ۱۸ تا ۱ امتیاز با ضریب ۱٫۵ محاسبه می شود.
*مرحله دوم به ترتیب مقام اول تا هشتم از ۸ تا ۱ امتیاز با ضریب ۲ محاسبه می شود.
*در پایان هر مرحله چنانچه بازیکنانی در مجموع امتیازات مساوی شوند، طبق مقررات ابتدا بازی های رو در رو و سپس گیم شماری و پوئن شماری مبنای تعیین مقام می باشد.
مرحله اول این پیکارها صبح و عصر ۲۹ و ۳۰ دی ماه و مرحله دوم نیز پس از یک روز استراحت از صبح و بعدازظهر روز ۲ بهمن در آکادمی تنیس روی میز مجموعه انقلاب تهران برگزار می شود.
نماینده ویژه رئیس فدراسیون، کادر فنی و مدیریتی تیم های ملی به همراه نمایندگان کمیته اخلاق و انضباطی فدراسیون، ناظر بر این مسابقات هستند و مقرر شده با توجه به نزدیک بودن رویدادهای مهم بین المللی پیش رو و لیگ برتر باشگاه های کشور، هرکدام از این افراد گزارش های جداگانه ای را از روند برگزاری مسابقات به ریاست فدراسیون ارائه کنند.