مسعود سلیمانی افزود: یکی از مشکلات اساسی این فدراسیون، بدهی ۶ میلیارد ریالی است که در حال پرداخت این بدهی و رفع مشکلات هستیم تا زمینه ترویج اسکواش در کشور فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه اردوی تیم ملی اسکواش از ۱۵ دی سال جاری در تهران برگزار می شود، اضافه کرد: آماده سازی بازیکنان برای حضور در مسابقات قهرمانی مردان آسیا در فروردین سال آینده در کره جنوبی هدف اصلی این اردو است.
وی ادامه داد: تیم جمهوری اسلامی ایران اگر بتواند در مسابقات آسیایی کره جنوبی رتبه مناسبی را کسب کند، جواز حضور در بازی های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ را به دست می آورد.
رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به ظرفیت های بالقوه آذربایجان غربی اظهار کرد: این استان جزو پنج استان برتر کشور در رشته اسکواش است و چندین دوره از مسابقه های بین المللی را به طور شایسته میزبانی کرده است.
سلیمانی گفت: برای اینکه ورزشکاران و مربیان این استان تقویت شوند، ۲ نفر از مربیان استانی این رشته با سهمیه رایگان می توانند در کلاس داوری درجه ۲ جهانی که برای اولین بار در آذرماه در تهران برگزار می شود، شرکت کنند.
واژه اسکواش به معنای فشردن است و صدای برخورد توپ به دیوار، صدایی را تداعی می کند که شبیه اسکواش است، از این رو نام این رشته ورزشی را اسکواش گذاشته اند و معادل نام ایرانی آن کوبان است.
اسکواش ورزشی راکتی است که به صورت تک‌نفره (۲ بازیکن) و دونفره (۴ بازیکن) در زمینی کاملا احاطه‌شده با دیوارهای شیشه‌ای انجام می‌شود، شیشه‌ای بودن دیوارها، تماشای بازی توسط تماشاگران را امکان‌پذیر می‌کند؛ در مسابقه‌های بین‌المللی دیوارهای بیشتری از جنس شیشه در نظر گرفته می‌شود.
آذربایجان غربی از ۱۰ تا ۱۴ آبان ماه میزبان مسابقات بین المللی اسکواش حرفه ای مردان جهان با عنوان جام ‘ صلح و دوستی’ بود که با برتری اسکواش باز ایرانی به پایان رسید.