علی اشکانی در حاشیه تمرین تیم ملی کشتی فرنگی ایران در آستانه اعزام به رقابت‌های جهانی ۲۰۱۷ پاریس اظهار کرد: روزهای سخت و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر تیم تمرین‌های کم‌فشار و شادابی را دنبال می‌کند تا با آمادگی و نشاط هرچه بیش‌تر در مسابقه‌های جهانی حضور پیدا کند. تیم تقریبا جوانی عازم این رقابت‌ها می‌شود چرا که در ۶ وزن برای نخستین‌بار است در این رقابت‌ها به روی تشک می‌رود. البته هرچند تجربه جهانی ندارند اما برای حضور در این رقابت‌ها بی‌تجربه نیستند.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با بیان این که فرنگی‌کاران ایران از انگیزه بالایی برای کسب موفقیت در این رقابت‌ها برخوردارند گفت: میدان جهانی می‌تواند عرصه درخشش کشتی‌گیران آینده‌دار ایران باشد. نفرات ما توانایی و شایستگی پیروزی مقابل رقبا و کسب بهترین نتایج را دارند. امیدوارم در روز مسابقه در شرایط خوبی باشند و برنامه‌های خود و کادر فنی را به خوبی پیاده کنند.
او درباره هدف کادر فنی تیم ملی از حضور در مسابقه‌های جهانی و احتمال رفتن ایران بر روی سکو گفت: ما باید از جوانان‌مان به اندازه بضاعت‌شان توقع داشته باشیم. تاریخ کشتی ایران مخصوصا در دهه گذشته نشان داده بها دادن به جوانان می‌تواند قهرمانان المپیک به ما تحویل دهد. مسابقه‌های جهانی فرصت بسیار خوبی است تا جوانان ما برای کسب بهترین نتایج به روی تشک بروند تا هم آینده کشتی ایران را هرچه بیش‌تر تامین کنند و هم مزد زحمات شبانه‌روزی‌شان را بگیرند.
وی با بیان این که تیم‌هایی مانند روسیه به عنوان قدرت جهانی همواره دو سال قبل از رقابت‌های المپیک دست به جوان‌گرایی می‌زنند گفت: در حال حاضر ۴ کشتی‌گیر روس زیر ۲۳ سال هستند و چشم‌انداز روس‌ها کسب بهترین نتایج در المپیک ۲۰۲۰ است. آن‌ها قانونمند هستند و برایشان در انتخاب نفرات‌شان فرقی نمی‌کند قهرمان جهان و المپیک و یا گمنام باشند بلکه به عملکرد و مبارزه کشتی‌گیران نگاه می‌کنند. ما در کشورمان نتیجه‌گرا هستیم اما باید با نگاه به آینده به جوانان بها بدهیم.
اشکانی در پایان با تاکید بر این که هدف کشتی‌گیران ایران از حضور در مسابقه‌های جهانی ارائه بهترین نمایش است گفت: کشتی‌گیران ما سعی می‌کنند مقابل نامداران جهانی بهترین کشتی‌ها را به نمایش بگذارند. مطمئنا تا آخرین نفس خواهیم جنگید و سعی می‌کنیم تا آخرین ثانیه به دنبال پیروزی باشیم. ان‌شاءالله با دعای خیر مردم با دست پر به ایران برگردیم