به گزارش ایپنا و به نقل از  روابط عمومی فدراسیون والیبال، هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ مردان جهان از ۲۱ تا ۲۶ شهریورماه به مدت شش روز به میزبانی دو شهر ژاپن برگزار می‌شود.

تیم‌های ژاپن (میزبان)، ایران (آسیا)، فرانسه (اروپا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (نورسیکا) و ایتالیا (سهمیه فدراسیون جهانی) در شهرهای ناگویا و اوساکا به مصاف یکدیگر می‌روند.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران درباره برنامه‌های این تیم برای سفر به ژاپن گفت: تیم ملی والیبال ایران ساعت ۲۱ روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) تهران را برای حضور در این رقابت‌ها ترک می‌کند.

امیر خوش‌خبر تصریح کرد: ملی‌پوشان ابتدا به دبی می‌روند و ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد روز پنجشنبه از این شهر به اوساکا پرواز می‌کنند. از فرودگاه اوساکا نیز تیم ایران با اتوبوس راهی شهرک «کاریا» در نزدیکی شهر ناگویا می‌شود.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال ایران از ۱۶ تا ۱۹ شهریورماه میهمان باشگاه «GTEKT» ژاپن هست، گفت: در این مدت تیم ایران یک دیدار دوستانه و تدارکاتی نیز با تیم والیبال این باشگاه برگزار می‌کند.

سرپرست تیم ملی والیبال ایران افزود: کاروان والیبال ایران روز ۱۹ شهریورماه راهی شهر ناگویا می‌شود و در هتل محل اقامت تیم‌ها مستقر می‌شود. ملی‌پوشان روزهای ۱۹ و ۲۰ شهریورماه در این شهر تمرینات خود را پیگیری می‌کنند و از سه شنبه ۲۱ شهریورماه نیز مسابقات آغاز می‌شود که تیم ایران در دو روز نخست در شهر ناگویا به مصاف تیم‌های ایتالیا و آمریکا می‌رود.

خوش‌خبر با بیان اینکه روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریورماه تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها استراحت دارند و از شهر ناگویا راهی اوساکا می‌شوند، گفت: ملی‌پوشان در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه ۲۴ تا ۲۶ شهریورماه به ترتیب به مصاف تیم‌های برزیل، ژاپن و فرانسه می‌روند.

وی در پایان افزود: تیم ملی والیبال ایران ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۲۷ شهریورماه اوساکا را به مقصد تهران ترک می‌کند و ساعت ۱۰ و ۲۵ دقیقه روز سه شنبه ۲۸ شهریورماه وارد فرودگاه امام خمینی (ره) خواهد شد.