افشین حیدری در مجمع انتخاب رییس هیات شطرنج استان که امروز (چهارشنبه) در محل این اداره‌کل برگزار شد، با قدردانی از زحمات احسان حاجی‌نجف، سرپرست این هیات اظهارکرد: امروز یک مجمع بی‌دغدغه و بی‌دردسر را داشتیم و جا دارد به خطیب‌زاده که برای چهار سال دیگر به عنوان رییس هیات انتخاب شد، تبریک بگویم. او صاحب ایده است و ما نیز با تمام توان برای پیشبرد برنامه‌های این هیات کمک می‌کنیم.
وی با بیان این‌که آماده میزبانی از مسابقات بین‌المللی تحت عنوان “جام کارون” در خوزستان هستیم، عنوان کرد: هر ساله جام کارون در این‌جا برگزار می‌شود و ما این آمادگی را داریم که این مسابقات را به صورت بین‌المللی و با حضور کشورهای مختلف برگزار کنیم و برگزاری این مسابقات نیز هرساله در برنامه‌مان قرار بگیرد.

حیدری افزود: در سطح استان، چهارده شهرستان در رشته شطرنج فعال هستند که امکانات کمی هم در اختیار این هیات‌ها است و وقتی انتظار موفقیت داریم باید ابزار آن نیز در اختیار هیات‌ها قرار بگیرد. همچنین ما تجهیز پنج شهرستان جدید را هم مدنظر داریم و اعتبار این کار را پرداخت می‌کنیم تا تعداد شهرستان‌های فعال ما به عدد ۱۹ برسد. در خصوص تجهیزات نیز با رییس فدراسیون به توافقاتی رسیده‌ایم تا هیات‌های شهرستانی تقویت شوند و قرار شد ما پولی را به حساب فدراسیون واریز کنیم تا در نهایت شهرستان‌ها تقویت شوند.