به قلم غلامرضا بادکوبه

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اقدام زشت و دور از ذهن مسئولان برگزاری کمیته المپیک زمستانی کره جنوبی و شرکت سامسونگ بیانگر آن بود که قصد و نیتی در پس این حرکت غیر اصولی خود نمایی میکند !
نکته دردناک این اقدام غیر اصولی که کاملا مخالف منشور المپیک است آن جاست که  بیش از شش هزار ورزشکار کشور های مختلف گوشی های هوشمند هدیه شرکت سامسونگ را دریافت می کنند اما بدین علت به نمایندگان ما اهدا نمی شود چرا که ما تحریم هستیم در حالی که بحث هدیه هیچ ارتباطی به تحریم ندارد !!
امید واریم مسئولان ورزش و یا کمیته المپیک کره جنوبی و البته شرکت سامسونگ پاسخ بدهند که چگونه از بازار ایران با برند این شرکت به سود های هنگفت میلیاردی دست می یابند اما کشور ما را تحریم شده تلقی نمیکنند و فعالیت همه جانبه ای برای تسخیر بازار ایران به خرج می دهند اما برای اهدای چند تلفن همراه چنین بهانه مزحکی می آورند !
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان عنوان کرده برای دلجویی از ورزش کارانمان به آنها تلفن همراه داده ایم در حالی که بهتر بود موضع منطقی تری می گرفتیم و ورزشکارانمان را با این حرکت که مشکل فقط اهدای موبایل یا تلفن همراه بوده کوچک نمی کردیم .
در شرایط فعلی عذرخواهی چه سودی دارد وقتی که ورزش جهان تحت الشعاع این اقدام قرار گرفته و همه می دانند که به نمایندگان کشورمان بی حرمتی شده است !
نهاد های ذیربط باید به ریشه یابی این مسئله بپردازند تا مشخص شود چه شخص و یا اشخاصی و با چه اهدافی این اقدام دور از شان را انجام داده اند .
در این رابطه موضع گیری کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک با انتشار بیانیه ای بسیار خوب و قاطع بود اما متاسفانه بعضی ها از این اقدام زیرپوستی به سادگی گذشتند و … !
در جایی وزیر محترم وزارت صنعت اعلام میکند که اگر عذرخواهی نکنند دیگر از گوشی همراه این شرکت استفاده نخواهم کرد !!
آیا این نوع برخورد پاسخ مناسبی به خاطیان است ؟ اگرچه عذرخواهی از سوی مسئولان کمیته المپیک کره جنوبی و شرکت سامسونگ صورت گرفته اما هنوز علت این واقعه مشخص نشده و تا آن زمان این بحث در خبرگزاری ورزش ایران 《ایپنا》 ادامه خواهد داشت .