عارف علیپور، رییس کمیته بیس بال و سافت بال مازندران گفت: برای اولین بار ورزش بیس بال و سافت بال را در مازندران راه اندازی می کنیم و در تلاش هستیم که این دو رشته را در سطح استان توسعه دهیم.

به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، وی افزود: پیشتر این ۲ رشته هیچ فعالیتی در این استان نداشتند که  در اولین اقدام ما با استعدادیابی و شناخت علاقه مندان به این رشته ابتدا یک تیم بیس بال تشکیل دادیم و با تلاشهای خانم پهلوان به عنوان مسئول سافت بال بانوان، این رشته را هم راه اندازی خواهیم کرد و تقاضا کرده ایم که کلاسهای داوری و مربیگری بیس بال و سافت بال را در سطح استان برگزار کنیم.
علیپور اظهارداشت: برای گسترش این دو رشته در مازندران منتظر هستیم تا زمینی از سوی هیات انجمنهای ورزشی در اختیار ما قرار بگیرد که بتوانیم تیمهای بیس بال و سافت بال را آموزش دهیم و از آنجایی که وسایل و تجیهزات این دو رشته در ایران تولید نمی شود باید انجمن بیس بال و سافت بال بی ش از پیش ما را حمایت کند تا با بهره گیری از امکانات لازم شرایط را برای تعمیم این رشته ها مهیا کنیم.
مدیرمجتمع رفاهی، فرهنگی و ورزشی وزارت کشور در ساری در خصوص شرایط این مجموعه گفت: این مجموعه یک پکیج کامل برای استفاده افراد،ادارت و تیمهای ورزشی است و بالغ بر ۲۰ هکتار است که در کنار دریای خزر واقع شده و دارای سالن سرپوشیده،زمین چمن مصنوعی، زمین تنیس،سالن همایش نارنج با ظرفیت ۳۰۰ نفر و ترنج با گنجایش ۱۵۰ نفر،استخر سرپوشیده،سالن بدنسازی مجهز،۱۰۷ واحد برای اسکان با ظرفیت ۴۰۰ نفر،آلاچیق های متعدد ،رستوران در قلب مجتمع با ۳۰۰ صندلی و پیست دوچرخه سواری است.
وی اذعان داشت: در این مجموعه ما میزبانی رشته های مختلفی از جمله  اسکان تیمهای ملی کشتی اعزامی به مسابقات جهانی، کاراته انتخابی تیم ملی بانوان، تورنمنت بین المللی شطرنج،کشتی نوجوانان قهرمانی کشور، مسابقات فوتوالی قهرمانی کشور،والیبال کارگری بانوان ایران،چند دوره رقابتهای نجات غریق کل کشور را عهده دار بودیم و با توجه به امکانات بهینه آمادگی میزبانی کلیه رشته های ورزشی حتی در سطوح بین المللی را هم داریم.
علیپور با اشاره به لزوم اهمیت به ورزش همگانی تصریح کرد: خوشبختانه در این مجتمع فرهنگی ورزشی ما به ورزش همگانی و حتی خانوادگی نگاه ویژه ای داریم و در ابعاد مختلف برای آن برنامه ریزی کرده ایم و مسابقات مختلف طناب کشی، دارت ، فوتبال گل کوچک،دوچرخه سواری در پیست مخصوص برگزار می کنیم و به نفرات برتر جوایزی هم اهدا می کنیم.
وی اضافه کرد: همچنین در این مجموعه یک سالن ورزشی مجهز داریم که در دو نوبت صبح و بعد از ظهر وبه تفکیک آنرا در اختیار آقایان و بانوان قرار می دهیم به علاوه اینکه طرح سالم سازی شنا مختص آقایان و بانوان را هم در فصل تابستان اجرا می کنیم و در کنار اینها و به خصوص در ایام تعطیلات که میهمانان بیشتری داریم اکیپ های امدادی  و هلا احمر را مستقر می کنیم تا در صورت نیاز کمک حال خانواده ها و میهمانان باشند.
مدیر مجتمع رفاهی، فرهنگی و ورزشی وزارت کشور در خاتمه تاکید کرد: در کنار مسابقات ورزشی فعالیتهای فرهنگی را هم با جدیت پیگیری می کنیم مثل برگزاری رقابتهای دینی و شعائر اسلامی و قرآنی که با نظارت امام جماعت محترم مجموعه انجام می گیرد، ضمن اینکه در این مجتمع مسجدی را بنا کردیم که همه روزه در آن نماز جماعت برپا می شود. در مجموع و طبق ارزیابی از سوی میهمانان رضایتمندی مثبت از مجموعه ارائه شده که این نشان می دهد ما در فراهم کردن بستر خدمات موفق عمل کرده ایم که البته برای ارتقای سطح کارمان و بهسازی مجموعه قطعا راهکارهای بهتری را در برنامه خود قرار می دهیم.