به گزارش ایپنا و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پیمان اکبری، مربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: وضعیت تیم نسبت به لیگ جهانی بهتر شده است. مصدومیت بازیکنان کم شده و بازیکنانی که به دلیل مشکلات جسمی، آمادگی پایینی داشتند به آمادگی خوبی رسیده‌اند.

وی درباره مسابقات انتخابی قهرمانی جهان گفت: اگرچه کلاس والیبال ایران با دیگر تیم های آسیایی متفاوت است اما نمی توانیم هیچ تیمی را دست کم بگیریم. مسابقات تیم های چین، کره جنوبی، قطر و قزاقستان در رقابت های قهرمانی آسیا را آنالیز کرده ایم و به نظرم چین از همه خطرناک تر است.

اکبری گفت: باید در دو مسابقه اول و دوم خود با کره جنوبی و چین خوب شروع کنیم تا گام بلندی به سوی رقابت های قهرمانی جهان برداریم.

وی درباره حمایت مردم اردبیل از تیم ملی گفت: در چند روزی که در این شهر بوده ایم همیشه به تیم ملی لطف داشته اند. امیدوارم با موفقیت در این مسابقات، پاسخ محبت مردم اردبیل را بدهیم.

رقابت های انتخابی مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ جهان از ۱۹ تا ۲۳ در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار می‌شود.

تیم های ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابت ها به مصاف هم می روند و در نهایت دو تیم برتر راهی رقابت های قهرمانی جهان که سال آینده به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود، راه پیدا خواهد کرد.