تیم ملی والیبال ایران با پیروزی مقابل قزاقستان سهمیه حضور در رقابتهای قهرمانی ۲۰۱۸ جهان را از آن خود کرد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران(ایپنا)، تیم ملی ایران در سومین مسابقه خود در رقابتهای انتخابی قهرمانی جهان از ساعت ۱۸ امروز(یکشنبه) به مصاف قزاقستان رفت و این تیم را هم مانند دو حریف قبلی خود با نتیجه سه بر صفر شکست داد. شاگردان ایگور کولاکوویچ سه ست این مسابقه را با امتیازات ۲۵ بر ۱۸، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۶ به سود خود رقم زدند.
کولاکوویچ در این مسابقه هم از ترکیب اصلی دو بازی قبلی استفاده کرد و سعید معروف، امیر غفور، سیدمحمد موسوی، سامان فائزی، میلاد عبادی پور و فرهاد قائمی را روانه میدان کرد. مصطفی حیدری و مهدی مرندی هم به تناوب برای توپ گیری و دریافت، به عنوان لیبرو وارد زمین می شدند.
در میانه های ست دوم، سامان فائزی به دلیل مصدومیت از بازی بیرون رفت و جای خود را به مسعود غلامی داد. بازیکنان ایران در این مسابقه با سرویس های خوب خود و درخشش در دفاع روی تور، فرصت عرض اندام به قراقستانی ها ندادند.
شاگردان کولاکوویچ در حمله هم کم اشتباه ظاهر شدند تا با قدرت، تیم دوم مسابقات قهرمانی آسیا را از پیش رو بردارند. ضریب اشتباهات بازیکنان قزاقستان هم در این مسابقه بالا بود و همین مسئله کار ایران را برای رسیدن به پیروزی آسان تر کرد.
در اواخر ست سوم و زمانی که خیال کولاکوویچ از پیروزی راحت شد، بازیکنان اصلی را از زمین بیرون کشید تا ذخیره ها هم فرصت حضور در میدان را پیدا کنند. ایران با شکست قزاقستان، با سه پیروزی و ۹ امتیاز، سهمیه شرکت در رقابتهای قهرمانی جهان را از آن خود کرد.

تیمهای ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابتها به مصاف هم می روند که دو تیم ایران و چین توانستند سهمیه مسابقات جهانی را کسب کنند.
پیش از این ژاپن و استرالیا با قرار گرفتن در رده های اول و دوم گروه B رقابتهای انتخابی آسیا، سهمیه شرکت در مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورده بودند. همچنین تیمهای بلغارستان و ایتالیا به عنوان میزبان، لهستان قهرمان دوره قبل، برزیل قهرمان آمریکای جنوبی و فرانسه، هلند، اسلوونی، روسیه، صربستان، فنلاند و بلژیک (هفت سهمیه اروپا) نیز تیم‌های راه یافته به مسابقات قهرمانی ۲۰۱۸ جهان هستند.