همه اتفاقات پدیده و استقلال را رها کنید، شکست مجدد استقلال، پیروزی تیم فقر در برابر میلیاردرها، استعفای نمایشی و یا اجباری، کندی دفاع استقلال، ضعف در دوندگی، بی هدف و برنامه بودن استقلال، اینکه استقلال در ۵ بازی یک گل زده دارد و چهار گل خورده و اینکه می تواند موقعیت گل ایجاد کند و …همه را رها کنید، اتفاق بسیار بدتری در آزادی رخ داد، اتفاقی تلخ، ناراحت کننده و بسیار عجیب.

آخرین باری که در دنیا اتفاق مشابهی رخ داد زمانی بود که لوئیس فیگو از بارسلونا به رئال مادرید رفت و مرد محبوب کاتالان ها با پرتاب سر خوک از سوی هواداران رئال مادرید مواجه شد.

متاسفانه در آن شب مبهم در استادیوم آزادی منصوریان را با سنگ زدند. شماره ۱۰ محبوب را، مردی از پوست و گوشت استقلال. همان مردی که بیست سال قبل در مواجهه با اصرار عابدینی که می خواست با جذب منصوریان جوان از دست دادن مهدی هاشمی نسب را بدهد گفت: من از ۵ کیلومتری باشگاه پرسپولیس هم رد نمی شوم! همان علیمنصوری که سال های سال برای استقلال زحمت کشید و مرد شماره یک محبوب سکوها بود.

بغض منصوریان بغض و اعتراض مردم

تفاوت این پرتاب سنگ با آن جمجمه خوکی که به سمت فیگو پرتاب شد اما در این بود که منصوریان در خانه خودش و میان مردم قبیله آبی خودش بدون آنکه به آنها خیانت کرده باشد با سنگ مورد حمله قرار گرفت. او البته کمر خم کرد، سنگ را برداشت و بوسید و راهش را ادامه داد تا همه ایران بغض کنند و برخی حیرت زده سقوط از عرش به فرش منصوریان را ببینند و برخی هم بگویند: «این نمایش ها را تمام نمی کند؟ »

نمایش یا غیر نمایش فرقی ندارد او – علیرضا منصوریان – مرد محبوب سکوها لایق این برخورد نبود. او لایق پرتاب سنگ و نشان دادن این تبدیل عشق به تنفر نبود. این همان مربی است که با نفت پرسپولیس را برد و با استقلال هم ایضا روی دست و روی دوش هوادار به استقلال آمد.

خیلی ها در استقلال و پرسپولیس با عصبانیت مردم مواجه شده اند، خیلی ها بودند که به جرم نتیجه نگرفتن با شعارهای مردم مواجه شدند تا شعار دهندگان بعدها از خودشان ناراضی باشند. از ناصر حجازی بزرگ و منصور پورحیدری دو ستاره بگیرید تا امیر قلعه نویی و علی دایی و البته علی پروینی که وی را با پوست پرتغال و پوست موز زدند تا بگوید «خداحافظ فوتبال»!

محمد مومنی: پرتاب سنگ را نپسندیدم

محمد مومنی پیشکسوت استقلال در این رابطه به خبر نگار مهر گفت: باورم نمی شود کسی که سنگ را پرتاب کرده استقلالی باشد. به نظرم باید بیشتر احترام نگه داریم خود من منتقد جدی کادر فنی هستم اما پرتاب سنگ به مردی از جنس استقلال را نمی پسندم.

پرتاب سکه به مربی حریف را هم در این فوتبال دیده بودیم، حتی دیده بودیم مردمانی را که با نارنجک های دست ساز بازیکن تراکتور سازی و کره شمالی را در ایران به قصد مصدومیت زدند یا با یخ و سنگ بازیکن حریف را در یادگار امام مورد ضرب و شتم قرار دهند و یا در اهواز با سنگ به جان هم بیافتند. اینها را دیده بودیم اما زدن سنگ به مربی خودی در خانه خودی را نه دیده بودیم و نه شنیده بودیم.

داریوش یزدانی: نباید این اتفاق می افتاد

داریوش یزدانی از آمریکا با خبرنگار تماس گرفت و در این مورد گفت: نباید اجازه می دادند کار به اینجا برسد این کار خوبی نیست منصوریان از جنس استقلال است و کم کاری نکرده با این رویه کار به هم می ریزد.

علوی: منصوریان از جنس استقلال است

سید مهدی علوی معاون فرهنگی پیشین استقلال هم در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: این کار به هیچ وجه درست نبوده، من نمی دانم چه کسی چنین حرکتی را انجام داده است اما در بعد فرهنگی این کار اصلا قابل قبول نیست، علیرضا منصوریان از روی همین سکوها به استقلال رفته و بارها موجب شادی مردم شده است. کاش اگر هم اعتراضی هست در قالب صحیح تری انجام بپذیرد.