به قلم غلامرضا بادکوبه

از انتخابات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ۸روز می گذرد اما بحث این انتخابات و تخلف هایی که طی ان انجام شده هنوز داغ است .

در این راستا ضمن گفتگو با کارشناسان این رشته به برسی این تخلف ها پرداختیم و انها را برشمردیم تا ببینیم آقای دکتر سلطانی فر وزیر محترم وزارت ورزش در این ارتباط چه پاسخی جهت تنویر افکار عمومی دارند تا بتوانیم با شفاف سازی کامل ، تیرگی را از چهره این انتخابات پاک نماییم .

تخلفات انتخابات

۱_ طبق اساسنامه انتخابات وزارت ورزش ، باید اسامی کاندیدا های واجد شرایط و تایید صلاحیت شده حداقل ۱۰ روز کاری پیش از برگزاری مجمع باشد که توسط آقای ناظمی دبیر مجمع باید به نامزد ها اعلام شود ، در حالی که این ها تنها ۲ روز کاری را در نظر گرفتند ، که یک تخلف آشکار آئین نامه ای است .

متاسفانه یکی از کاندیدا ها در این خصوص به دکتر شعبانی بهار معاون وزیر و رئیس مجمع اعتراض می کند که ایشان در پاسخ می گوید همین است که هست !!!

۲_ دومین تخلف آیین نامه ای به حضور ورزشکارانی که حق رای دارند باز می گردد . در آیین نامه آمده که  ۳ ورزشکاری که در همان سال (۲۰۱۷) بالاترین عنوان را کسب کرده اند بعنوان نماینده ورزشکاران در مجمع حق رای دارند .

حتی آمده است اگر در آن سال ۵ ورزشکار قهرمان جهان شدند باید بین آنها قرعه کشی صورت پذیرد و یا اینکه اگر در آن سال هم قهرمان جهان داشتیم هم قهرمان آسیا باید اول قهرمان جهان را به عنوان رای دهنده به مجمع معرفی کنیم . اما از ۳ نفری که در مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۷ به مقام قهرمان دست یافتند یکی مجتبی ملکی است که در مسابقات قهرمانی جهان تحت نظر فدراسیون بین المللی کسب نکرد بلکه او در رقابتهایی که جنبه نمایشی داشت حضور یافت که زیر نظر فدراسیون بین المللی پرورش اندام نبود و بنظر میرسد که بدون هماهنگی با شورای برون مرزی در این مسابقه  حضور یافته است !!

در حقیقت باید مشخص شود عنوان کسب شده ایشان در مسابقات یاد شده  مورد تائید فدراسیون بین المللی و کمیته ملی المپیک بوده و اصلا با مجوز شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفته است ؟ که ایشان می آید و رای  می دهد ؟!!

۳_متاسفانه می شنویم که پور علی فرد در نزدیکی انتخابات مجمع برای جمع اوری رای به مقابله با روسای هیئت های سراسر کشور که مخالفش بوده اند می پردازد و در بدو امر یکی از آنها را یعنی رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان سیستان و بلوچستان را بدلیل اینکه از کاندید خاص حمایت میکرد ، تحت فشار قرار میدهد تا ایشان مجبور به استعفا شود تا نماینده مد نظر خود را جایگزین وی کند !

آن هم بدون سپری کردن پروسه قانونی یعنی باید طبق قانون ۲ هفته در روزنامه های رسمی فراخوان داد و پس از ثبت نام که توسط مراجع ذیصلاح صلاحیت آنها تائید می شد تا در نهایت پس از برگزاری مجمع و رای گیری ، رئیس جدید را انتخاب میکردند که چنین اتفاقی رخ نداد و شخص مورد نظر رئیس فدراسیون یعنی عبدالصمد محمد پرست بعنوان تک کاندید انتخاب و رئیس هیات سیستان و بلوچستان شد تا یک رای به آرای پور علی فرد افزوده شود .

گفتنی انکه طبق قانون باید روسای هیات ها دارای مدرک حداقل فوق دیپلم باشند که شنیده می شود محمد پرست فاقد این مدرک تحصیلی است !!

۴_ طبق اساسنامه مجمع انتخابات روسای فدراسیون ها، رئیس فدراسیون میتواند حق رای داشته باشد اما مجمع انتخابات از روز ۱۵ بهمن به ۱۴ بهمن موکول شد تا پور علی فرد بعنوان رئیس بتواند در روز ۱۴ بهمن به خودش رای دهد در حالی که اگر یک روز بعد این رای گیری انجام می شد ایشان حق رای نداشت و …

آیا این نهایت بی عدالتی از سوی وزارت ورزش نیست ؟

۵_ چرا آقای شعبانی بهار بعنوان رئیس مجمع وقتی کاندیدا هایی که با اعلام توانمندی کاندید دیگر بسود او سخن میگفتند تا از کاندیداتوری انصراف بدهند دائما به میان صحبت ایشان می رفت و وقفه در سخنانشان ایجاد میکرد تا رشته کلام از دستشان خارج شود ؟

آیا این بیانگر حمایت همه جانبه رئیس مجمع از پور علی فرد نبود ؟ آیا این به اعضای مجمع پیام نمی داد که چه کسی مورد حمایت رئیس مجمع است ؟!

۶_چرا در بیرون سالن مجمع و در روز انتخابات آقایان ……. ایستاده بودند و به ورزشکاران حامی پورعلی فرد وعده سفر به اسپانیا می دادند ؟!

این طور مواقع وظیفه کیست مقابل چنین افرادی بایستد ؟

ضمن اینکه هر کاندیدا اجازه داشت طبق  قانون یک نفر همراه داشته باشد که از بعضی ها جلوگیری شد ولی پور علی فرد تعداد زیادی را به عنوان حامی داخل جلسه برد تا هیاهو به راه بیاندازند !!!

۷_ شنیده های مان حکایت از آن دارد که پورعلی فرد ۳۴ سال سابقه خدمت دارد و چنانچه فوق لیسانس باشد سال آینده بازنشسته می‌شود ضمن اینکه فوق لیسانس ایشان معادل است که می‌تواند با موافقت وزیر با همین معادل تا سال آینده مشغول به خدمت باشد و سال آینده مجددا باید مجمع انتخابات برگزار شود و …

اصلا چه دلیلی داشت این اتفاق رخ دهد آنهم برای فقط یک سال !

۸_نکته جالب دیگر اینکه روسای هیات های بدنسازی و پرورش اندام تهران، البرز ،خراسان شمالی، مازندران و… که رای دادن جملگی  بازنشسته هستند و طبق قانون نباید در این سمت باشند و حق رای هم نداشتند و … !!

خب ! آیا موارد ذکر شده نمی‌تواند تخلفات آشکاری باشد در این انتخابات ؟ امیدواریم وزیر محترم ورزش و جوانان در این راستا اقدامات شایسته و بایسته را انجام دهند تا انشاالله ورزش ما در محیط آرام و بدون رخدادهای این چنینی به جلو هدایت شود .

این بحث ادامه دارد …….