به گزارش خبرگزاری ایپنا  و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه از اول تا ششم آبان ماه در شهر پکن برگزار خواهد شد و ملی پوشان ایران ۲۸ مهر ماه تهران را برای حضور در این مسابقات ترک می کنند.

این رقابت ها با حضور ۱۴ تیم در بخش مردان و چهار تیم در بخش بانوان به منظور کسب سهمیه مسابقات جهانی آلمان برگزار می شود.

مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال با ویلچر مردان در چهار گروه برگزار می شود که تیم ملی مردان ایران در گروه C با تیم های تایلند، عربستان سعودی و نیوزلند قرار دارد. در گروه A تیم های استرالیا، چین تایپه، عراق، در گروه B تیم های ژاپن، هنگ کنگ، کویت و در گروه D تیم های کره، چین، امارات و افغانستان رقابت خواهند کرد.

در بخش بانوان نیز مسابقات با حضور چهار تیم ایران، استرالیا، چین و ژاپن برگزار می شود که در پایان چهار تیم برتر بخش مردان و دو تیم برتر بخش بانوان سهمیه مسابقات جهانی آلمان را کسب خواهند کرد.

عادل طرفی، فالح عیاشی، امید هادی اظهر، علیرضا کمالی فرد، محمدحسن سیاری، مرتضی عابدی، محسن طلوعی، سامان بلاغی، محمد محمدنژاد، حسن عبدی، عبدالجلیل قرنجیک و وحید سعادتپور ۱۲ ملی پوش اعزامی به این رقابت ها هستند.

محمدرضا دستیار، سرمربی، مازیار میرعظیمی، مربی، حسن علیپور، کمک مربی، یاسر گیلکی، مربی بدنساز و مسعود فلاح، آنالیزور تیم ملی اعزامی هستند.

فاطمه کشمیری، طاهره اوژند، زهره کاریزنوئی، مهسا سعادت، فتانه پورآت، مریم دهقانی، ندا فراستی، سمیه کهزادپور، مهدیه خاکباز، زهرا حبیبی، رقیه امیری و زینب حسنی بانوان ملی پوشان اعزامی به مسابقات هستند که با هدایت و سرمربیگری مهری یوسف زاده و مربیگری سولماز دهقان به این مسابقات اعزام می شوند.