به گزارش خبرگزاری ایپنا تارنمای رسمی فدراسیون بین المللی بسکتبال (فیبا) روز دوشنبه با انتشار تصویری از حامداد حدادی و در گزارشی از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۹ در آسیا نوشت: ایران در رقابت های مقدماتی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.
همه بازیکنانی که در تیم ملی ایران در جام آسیا ۲۰۱۷ حضور داشتند، برای رقابت های مقدماتی به این تیم بازگشته اند. محمد جمشیدی و حامد حدادی نیز در این ترکیب قرار دارند.
فیبا سپس فهرست ۲۳ بازیکن ایران برای رقابت های مقدماتی آسیا ۲۰۱۹ را منتشر کرد.
تیم ایران ترکیبی از بازیکنان جوان و کهنه کار را در خود جای داده است. ۹ بازیکن ایران ۲۳ سال یا کمتر سن دارند از جمله ستاره های نوظهوری مانند بهنام یخچالی، سجاد مشایخی و وحید دلیرزهان. همچنین روزبه ارغوان، اوشین ساهاکیان و ارسلان کاظمی بازیکنان با تجربه ایران هستند و مطمئنا از تجربه خود در بهره گیری از استعدادهای هم تیمی های جوان خود استفاده می کنند.
انتظار می رود حدادی، کاظمی، جمشیدی و یخچالی رهبران تیم باشند. ایران در هر مسابقه بخت پیروزی محسوب می شود.
ایران در گروه دی با تیم های عراق، قزاقستان و قطر هم گروه است. تیم ایران روز ۲۴ نوامبر – سوم آذر – مقابل عراق به میدان می رود و روز ۲۷ نوامبر در آزادی میزبان قطر است.
جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین با حضور ۳۲ تیم (شهریور ۱۳۹۸) برگزار خواهد شد که سهمیه قاره آسیا هفت تیم است. رقابت ها در آسیا در چهار گروه چهار تیمی پیگیری می شود.