به گزارش خبرگزاری ایپنا ،  فینال رقابت های بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور در فصل جاری در شرایطی کاملا متفاوت برگزار می شود چراکه برخلاف دو فصل گذشته جنوبی های لیگ یعنی پتروشیمی و نفت هیچ نقشی در این مرحله، دیدارهای آن و  رقابت برای تصاحب جام قهرمانی ندارند.

فینال این فصل مسابقات باشگاهی بسکتبال میان دو تیم مهرام تهران و شهرداری تبریز برگزار می شود. مهرام که سابقه چند دوره قهرمانی در لیگ برتر را دارد پس از دو دوره غیبت، امسال مجدد در این رقابت ها شرکت کرد و با وجود عملکرد متزلزلی که در آغاز لیگ داشت در نهایت موفق شد پتروشیمی، مدعی عنوان قهرمانی را از پیش رو بر دارد و خود فینالیست شود. تبریزی ها هم با غلبه بر نفت آبادان که نایب قهرمانی دو فصل گذشته مسابقات را در اختیار دارد برای نخستین بار راهی دیدار نهایی مسابقات باشگاهی بسکتبال شد. شهرداری تبریز در مرحله گروهی هم رقابت نزدیکی با هر دو تیم جنوبی داشت و در نهایت هم برای رسیدن به مرحله پایانی هر دو تیم را از پیش رو برداشت.

بدین ترتیب فینال لیگ امسال در شرایطی جدید برگزار می شود. شاگردان باتجربه مهران حاتمی در شهرداری تبریز به دنبال آن هستند که اولین فینال لیگ را با تصاحب اولین جام قهرمانی به پایان برسانند از طرف دیگر مصطفی هاشمی هم مصمم است که یکبار دیگر با شاگردانش قهرمانی لیگ را جشن بگیرد اگرچه ترکیب تیم فعلی این مربی با ترکیبی که چنددوره قهرمان شد، تفاوت دارد.

همزمان با آغاز دیدارهای فینال، دیدارهای مرحله رده بندی برای تعیین تیم سوم جدول رده بندی نیز از فردا میان دو تیم پتروشیمی بندرامام و نفت آبادان آغاز می شود.

دیدارهای فینال و رده بندی لیگ برتر بسکتبال به صورت ۳ از ۵ برگزار می شود. در دو دیدار اول این مرحله تیم های شهرداری تبریز و پتروشیمی میزبان هستند.

برنامه دیدارهای مرحله فینال و رده بندی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور به این شرح است:

دوشنبه ۱۶ بهمن ماه

دیدار اول فینال
* شهرداری تبریز – مهرام تهران

دیدار اول رده بندی
* پتروشیمی – نفت آبادان

سه شنبه ۱۷ بهمن ماه

دیدار دوم فینال
* شهرداری تبریز – مهرام تهران

دیدار دوم رده بندی
* پتروشیمی – نفت آبادان

جمعه ۲۰ بهمن ماه

دیدار سوم فینال
* مهرام تهران – شهرداری تبریز

دیدار سوم رده بندی
* نفت آبادان – پتروشیمی بندرامام

شنبه ۲۱ بهمن

دیدار چهارم فینال (در صورت نیاز)
* مهرام تهران – شهرداری تبریز

دیدار چهارم رده بندی (در صورت نیاز)
* نفت آبادان – پتروشیمی بندرامام

سه شنبه ۲۴ بهمن

دیدار پنجم فینال (در صورت نیاز)
* شهرداری تبریز – مهرام تهران

دیدار پنجم رده بندی (در صورت نیاز)
* پتروشیمی – نفت آبادان