به گزارش خبرگزاری ایپنا مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور فردا دوشنبه با برگزاری دیدارهای هفته نهم در تهران و سایر شهرستان ها پیگیری می شود. دیدار مهرام و پتروشیمی یکی از مهمترین دیدارهای این هفته از رقابت هاست که به میزبانی مهرام  و در تالار بسکتبال مجموعه ورزشی آزادی برگزار می شود.

طی فصل های گذشته رقابت دو تیم مهرام و پتروشیمی به واسطه مدعی بودن همیشگی دو تیم از حساسیت های زیادی برخوردار بود. این فصل اما رقابت دو تیم در شرایطی برگزار می شود که پتروشیمی همچنان مدعی اصلی مسابقات است و به عنوان تنها تیم بدون باخت در صدر جدول قرار دارد اما مهرام که بعد از دو سه فصل غیبت دوباره لیگ برتری شده است، تا به این هفته نتیجه دو دیدار خود را واگذار کرده و فعلا در رده پنجم مسابقات قرار دارد.

با این حال پیشینه دو تیم و به حضور حضور مصطفی هاشمی و مهران شاهین طبع در راس کادر فنی مهرام و پتروشیمی، رقابت دو تیم را در فصل جدید مسابقات نیز حساس کرده است. این دیدار فردا ساعت ۱۶ برگزار می شود.

دو دیدارهای این هفته از رقابت های بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور نیز همین ساعت آغاز می شود و طی آن دو تیم یس آل گرگان و شهرداری گرگان رو در روی هم قرار می گیرند. دربی گرگانی ها در شرایطی برگزار می شود که دو تیم به خاطر عملکرد ضعیف در دیدارهای گذشته در انتهای جدول رده بندی قرار دارند. در این بین وضعیت شهرداری گرگان که هنوز هیچ بردی را در کارنامه ثبت نکرده، تا بدتر هم است.

این هفته همچنین نفت آبادان در دیدار خانگی برابر دانشگاه آزاد به میدان می رود. دو تیم نیروی زمینی و شهرداری تبریز نیز آخرین دیدار این هفته را برابر هم برگزار می کنند.

برنامه دیدارهای هفته نهم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور به شرح زیر است:

دوشنبه ۲۲ آبان ماه
* نفت آبادان – دانشگاه آزاد
* یس آل – شهرداری گرگان
* مهرام – پتروشیمی
* نیروی زمینی – شهرداری تبریز

دراین هفته از مسابقات تیم رعد پدافند هوایی خوزستان با قرعه استراحت روبرو است.

جدول رده بندی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه های کشور پیش از برگزاری دیدارهای هفته نهم به شرح زیر است:

۱- پتروشیمی بندر امام (۷ بازی، ۷ برد، بدون باخت، ۱۴ امتیاز)
۲- شهرداری تبریز (۷ بازی، ۵برد، ۲ باخت، ۱۲ امتیاز)
۳-نفت آبادان (۷ بازی، ۵برد، ۲ باخت، ۱۲ امتیاز)
۴- مهرام تهران (۷ بازی، ۵برد، ۲ باخت، ۱۲ امتیاز)
۵- نیروی زمینی (۷ بازی، ۵برد، ۲ باخت، ۱۲ امتیاز)
۶- دانشگاه آزاد (۷ بازی، ۳ برد، ۴باخت، ۱۰ امتیاز)
۷-رعد پدافند خوزستان (۸ بازی، ۱برد، ۷ باخت، ۹  امتیاز)
۸- یاس آل گرگان (۷ بازی، ۱ برد، ۶باخت، ۸امتیاز)
۹- شهرداری گرگان (۷ بازی، بدون برد، ۷باخت، ۷امتیاز)