به گزارش خبرگزاری ایپنا فدراسیون بسکتبال مهلت دیگری برای تیم‌های علاقمند به لیگ ملی بسکتبال تعیین کرد و همچنین مبلغ ورودی ۴۰ میلیون تومانی این لیگ را به ۲۰ میلیون تومان کاهش داد تا تیم‌های بیشتری جذب لیگ ملی شوند.

نادر باقری رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال به خبرگزاری صداوسیما در این باره توضیح داد: “بازیکنان زیادی بیرون مانده اند و به همین دلیل تا چهارشنبه ۱۰ آبان برای اعلام آمادگی لیگ ملی فرصت گذاشتیم. ”

وی ادامه داد: “در صورتی که پنج یا شش تیم هم برای این لیگ اعلام آمادگی کنند، شنبه ۱۳ آبان جلسه هماهنگی برگزار می‌کنیم. ”

فدراسیون بسکتبال همچنین هفته نخست لیگ دسته دو را به همین دلیل به تعویق انداخته است تا تیم‌های علاقمند به حضور در لیگ ملی فرصت این را داشته باشند که از دسته دو به لیگ ملی بروند.

باقری در این باره گفت: “قرار بود لیگ دسته دو از جمعه ۱۲ آبان آغاز شود؛ اما زمان شروع این لیگ را به ۱۹ آبان تغییر دادیم تا تیم‌های علاقمند، لیگ ملی را تقویت کنند. “

تیمی به لیگ امید اضافه نمی شود

لیگ امید هم با ۱۲ تیم در گروه شمال و جنوب نهایی شد. در حالی که این لیگ از جمعه قبل آغاز شده بود، تیمی از ماهشهر، از فدراسیون مهلت گرفته بود تا به هفته دوم برسد؛ اما با تاخیر نمایندگان این تیم، فدراسیون برنامه گروه جنوب را با شش تیم نهایی کرد و اجازه ورود به تیم سوم ماهشهر نداد.

امیررضا شه روش، مهران رضایی، شایان پورکاوه و مصطفی رضایی از بازیکنان تیم جوانان ۲۰۱۶، سهیل فرهادی و علی شه پری بازیکنان فصل قبل مهرام تهران به علاوه علی جمالی و محمد ایزدپناه بازیکنانی هستند که با تیم ماهشهری برای فصل جدید لیگ امید به توافق رسیده بودند.