قهرمان پیشین بوکس ایران گفت: باید با خودمان صادق باشیم و دنبال بهانه‌جویی نرویم. روزبهانی بازی شب گذشته خود را باخت و این شکست هیچ توجیهی ندارد.
مهدی هاشمی افزود: در خصوص شکست احسان روزبهانی در نخستین دیدار خود در المپیک ریو ۲۰۱۶ به عنوان کرد: دلایل زیادی برای باخت احسان وجود دارد مانند، حاشیه‌هایی که او در این یک سال داشته، اختلاف نظرات بین مربیان و چند عامل دیگر. آنها همه در عدم نتیجه‌گیری روزبهانی تاثیر گذار بود اما واقعا این شکست ربطی به ناداوری نداشت.
وی افزود: اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید با خودمان صادق باشیم و قبول کنیم که احسان در بازی شب گذشته شکست خورد و این باخت هیچ توجیهی ندارد. او بوکسور باتجربه و تکنیکی است اما واقعیت این است که اصلا آماده نبود و به نظرم بدن او کشش المپیک را نداشت. از نحوه مبارزه او تعجب کردم چون در راند اول خوب نبود و بازی را همان موقع واگذار کرد.
بوکسور پیشین تیم ایران با اشاره به اینکه باخت شب گذشته احسان نتیجه عملکرد یک سال قبل او بوده، افزود: احسان خودش را از اردوهای تیم ملی دور کرد و تنها و با مربی اختصاصی تمرین می‌کرد و فقط در هفته‌های آخر دنبال حریف تمرینی رفت. او می‌توانست با حضور در تمرینات تیم ملی با کسانی مثل سجاد محرابی، سالار غلامی و … تمرین کند اما خودش این موقعیت را از خودش گرفت.
هاشمی تصریح کرد: او یک راند را از دست داد و خیلی دیر به خودش آمد. او با گارد باز مبارزه کرد و بهای سنگینی برای این اشتباهش پرداخت. باخت او باخت کل بوکس ایران بود و ای کاش احسان تا این‌ قدر درگیر حواشی نمی‌شد. متاسفم که رشته بوکس باز هم در حسرت مدال المپیک ماند و امیدوارم با یک برنامه‌ریزی صحیح بتوانیم در المپیک بعدی موفق شویم.