به گزارش خبرگزاری ایپنا ،در آغاز روز سوم و پایانی رقابت های وزنه برداری جام فجر، ۸ وزنه بردار در دسته ۹۴ کیلوگرم به روی تخته رفتند تا حاضرین در سالن امام رضا (ع) اهواز شاهد شلوغترین رقابت در یکی از اوزان دومین دوره جام فجر باشند. رضا بیرالوند و رحمان اورامه از تیم ملی جوانان، رضا نصیری از تیم خوزستان، راضی میوات از افغانستان، جعفر عبدالعباس از عراق، کریستین برتران از صربستان، تورگای بسلر از ترکیه و عمر الکاراکی از اردن وزنه بردارانی بودند که در دسته ۹۴ با یکدیگر به رقابت پرداختند و در نهایت هر ۳ وزنه برداران ایرانی با ایستادن روی سکوهای قهرمانی، مدال های این وزن را درو کردند.

چهره درخشان دسته ۹۴ کیلوگرم رضا بیرالوند بود که با آمادگی بالا در جام فجر حضور پیدا کرد و ضمن بهبود رکوردهای شخصی خود، ۸ کیلوگرم بیشتر از قهرمان سال ۲۰۱۶ جوانان جهان وزنه زد و مقتدرانه روی سکوی قهرمانی ایستاد. نفر سوم رقابتهای جوانان جهان در یکضرب ۱۷۰ و در دوضرب ۲۱۱را بالای سربرد و با رکوررد مجموع ۳۸۱ کیلوگرم قهرمان دسته ۹۴ کیلوگرم شد. بیرالوند با این حدنصاب بهترین رکورد شخصی خود را که در مسابقات جوانان آسیا ۲۰۱۶ به ثبت رسانده بود ۱۶ کیلوگرم افزایش داد.
در این وزن رضا نصیری از تیم منتخب خوزستان با رکورد مجموع ۳۴۷ کیلوگرم ضمن کسب مدال نقره یکضرب و مدال برنز دوضرب، در مجموع نیز روی سکوی نایب قهرمانی ایستاد و دوم شد. رحمان اورامه دیگر وزنه بردار تیم ملی جوانان کشورمان نیز با وجود تلاش فراوان برای عبور از رکورد نصیری، در دوضرب موفق به مهار وزنه ۲۰۲ کیلویی نشد و با حدنصاب مجموع ۳۳۷ کیلوگرم، ضمن کسب مدال هایی برنز یکضرب و نقره دوضرب، روی سکوی سوم رقابتهای دسته ۹۴ کیلوگرم ایستاد.

نفرات برتر حرکت یکضرب دسته ۹۴
۱٫ رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : ۱۷۰ کیلوگرم
۲٫ رضا نصیری (خوزستان) : ۱۵۷ کیلوگرم
۳٫ رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : ۱۴۶ کیلوگرم

نفرات برتر حرکت دوضرب دسته ۹۴ کیلوگرم
۱٫ رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : ۲۱۱ کیلوگرم
۲٫ رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : ۱۹۱ کیلوگرم
۳٫ رضا نصیری (خوزستان) : ۱۹۰ کیلوگرم

رده بندی مجموع دسته ۹۴ کیلوگرم
۱٫ رضا بیرالوند (تیم ملی جوانان) : یکضرب ۱۷۰، دوضرب ۲۱۱، مجموع ۳۸۱ کیلوگرم
۲٫ رضا نصیری (خوزستان) : یکضرب ۱۵۷، دوضرب ۱۹۰، مجموع ۳۴۷ کیلوگرم
۳٫ رحمان اورامه (تیم ملی جوانان) : یکضرب ۱۴۶، دوضرب ۱۹۱، مجموع ۳۳۷ کیلوگرم

مراسم اهدای مدال دسته ۹۴ کیلوگرم با حضور محمد ذهتاب، رئیس شورای عالی فدراسیون وزنه برداری، محمدرضا کاظمی نژاد، پیشکسوت ارزنده وزنه برداری خوزستان، حافظ عمران، عضو هیات رئیسه کنفدراسیون وزنه برداری آسیا و سلیم موزوکه نایب رئیس اول کنفدراسیون وزنه برداری آفریقا برگزار شد.