به گزارش ایپنا تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته با ثبت دواردهمین کلین‌شیت متوالی خود در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی موفق شد رکورد جدیدی در آمارهای فیفا به نام خود ثبت کند.

خط دفاعی قدرتمند این سال‌های تیم ملی حالا در دنیا سر زبان‌ها افتاده تا همه به قدرت تیم ملی این سال‌ها ایمان داشته باشند. رهبر دفاعی ایران درون دروازه در غالب این بازی‌ها علیرضا بیرانوند بوده است. بیرانوند در تمامی ۹ دیدار مرحله مقدماتی جام جهانی موفق به ثبت کلین‌شیت شد و در هر دو دیداری که در مرحله قبلی نیز درون دروازه تیم ملی قرار گرفته‌بود موفق شد دروازه ایران را بسته نگه دارد. در واقع شماره یک تیم ملی از مجموع ۱۴ دیداری که به او اعتماد شده تا درون دروازه تیم ملی قرار بگیرد تنها ۲ گل در دو دیدار دوستانه برابر مونته‌نگرو و مقدونیه دریافت کرده و در تمامی دیدارهای بعدی که بجز یک دیدار دوستانه، مابقی رسمی بوده‌اند موفق به ثبت کلین‌شیت شده تا آمار خیره‌کننده ۰،۱۴ گل در هر بازی از او به ثبت برسد.

از این رو علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران در بین بهترین های منتخب ماه آگست در کنار اسامی پر آوازه ای چون رونالدو، آسنسیو، دنی آلوز، مارک بارترا، پائولو دیبالا، هنریک میخیتاریان، کاسیمیرو، پوگبا، هوملز، سرخیو راموس قرار گرفته است .