به گزارش خبرگزاری ایپنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا، صبح دیروز همایش همگانی ورزش و دیابت با مسئولیت اجرایی هیات ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا استان تهران و همکاری شهرداری برگزار شد.
این همایش با حضور جمع کثیری از بیماران دیابتی و شهروندان تهرانی در سنین مختلف از ساعت ٨ صبح از درب شرقی پارک لاله با پیاده روی آغاز شد و پس از آن شرکت کنندگان به انجام ورزش صبحگاهی پرداختند و همچنین مسابقات دارت و طناب کشی بین علاقمندان انجام گرفت و حرکات نمایشی ورزش باستانی به اجرا درآمد.
دكتر فاطمه هاشمی رییس فدراسیون ورزش بیماران خاص و پیوند اعضا در همایش ورزش و دیابت با یادآوری سلامتی به عنوان نعمتی بزرگ گفت: کلیه به عنوان یک پالایشگاه برای بدن کار می کند و اگر قند خون به خوبی کنترل نشود روی همه سیستم های بدن به ویژه روی کلیه ها اثرگذار است که درنهایت باعث نارسایی این عضو حیاتی می شود.
وی به بیماران دیابتی توصیه کرد به نوع تغذیه خود توجه داشته باشند و از فضاهای عمومی برای افزایش تحرک استفاده کنند.
در حاشیه این همایش نیز ایستگاه های مشاوره پزشکی و تست قند خون بر پا بود و دکتر رفیعی پور در مورد دیابت و نقش ورزش در این بیماری نکاتی را بیان کرد.
در پایان به نفرات برتر مسابقات و همچنین به قید قرعه به شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد.
در این همایش فاطمه هاشمی رییس فدراسیون، طاهره طاهریان مشاور معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، رضا گل محمدی مدیرکل ادراه ورزش و جوانان استان تهران، رضا اسد مدیرکل معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان و مرجان میرزایی معاون ورزش بانوان سازمان ورزش شهرداری حضور داشتند.